Načítání

Zadejte hledaný text

0:3? Žádná panika! Motor ve velkém stylu otočil duel. Pýcha je rekordman

Velkolepý obrat na vlastním ledě ukázaly České Budějovice. Hosté z Litoměřic zde už z kraje druhé třetiny vedli o tři branky, pak se ale ukázal jihočeský kolotoč a kališníci po nadějném začátku odjeli s prázdnou.

Jihočeši nevstoupili do utkání vůbec dobře a také tentokrát se provinili horší disciplínou, z níž kališníci těžili. Přesilovou hru hokejistů hostí nejprve hráči Motoru dobře bránili a svého soupeře do ničeho nepouštěli, nicméně půlminutku před vypršením trestu Allena se z dobré střelecké pozice prosadil Peter Jánský a zařídil Kališníkům otevření skóre. Početní výhodu měli také Budějovičtí, jenomže přetavit ve vyrovnávací branku ji nedokázali a když se vysokou holí proti pravidlům provinil Christov, skóre bylo rázem 0:2. Celá Budvar aréna dala hlasitě najevo svou nespokojenost, jelikož se zdálo, že gólu Martina Kadlece předcházelo postavení mimo hru, ale rozhodčí byli jiného názoru a neviděli důvod, proč gól neuznat.

Představení Litoměřic ještě nekončilo. Pouhou minutu a čtvrt po zahájení druhého dějství se Kališníci gólově vyjádřili potřetí v situaci, kdy kdy Kangas k zakončení vyzval Markuse Korkiakoskiho. Ten již napřažen čekal v pravém kruhu, aby poslal kotouč za Kloučka. Budějovice ale odmítly složit zbraně a přes nepříznivé průběžné skóre se nadechly k velkému náporu. Hosté si při jedné z příležitostí počínali nedovoleně a v přesilové hře o sobě dal vědět sám kapitán, když ze své oblíbené pozice propálil vše, co mu stálo v cestě. Tisíce přítomných diváků tak byly svědky historického okamžiku. Pavel Pýcha totiž získal pětačtyřicátý kanadský bod a stal se obráncem, který jich ve druhé nejvyšší soutěži vsítil vůbec nejvíce.

Tento gól Jihočechy nabudil tolik, že netrvalo dlouho červené světlo za brankářem Beranem se rozsvítilo podruhé. Kontaktní trefu si připsal do statistik Martin Novák, když ale podstatnou práci předvedl Gilbert. Prvně jmenovaný už kotouč zametal do odkryté klece. Kanadskému útočníkovi ale pouhá asistence nestačila a krátce na to se ve zmatku David Gilbert zasloužil o vyrovnávací branku. Tříbrankovou ztrátu tak Budějovičtí dokázali vymazat ještě do konce druhé třetiny.

Vstup do poslední dvacetiminutovky tak sliboval hodně zajímavou bitvu a do další fáze zápasu vstoupili lépe domácí. Po minutě hry se Václav Karabáček mezi obránci prokličkoval až před Berana a přesně zakončil. Obrovskou radost českobudějovickým hokejistům i jejich fanouškům však ihned záhy přerušil Ondřej Jurčík. Vedení Motoru vydrželo pouhých devětadvacet sekund, než bylo skóre opět vyrovnané. Jenomže svěřenci trenéra Prospala byli opravdu při chuti. Nabídnutou přesilovou hru sice nevyužili, ale mrzet je to nemuselo, protože oblíbenou Pátou si jihočeští příznivci mohli zapět záhy. Ke gólu jim však pomohlo štěstí a také soupeř, když se puk odrazil od Kadlece až do sítě za vlastním brankářem. Branka byla připsána Vítu Christovovi.

Posledních pěti minut Litoměřičtí mohli dramatizovat utkání díky přesilové hře a následně také v šesti hráči v poli, jenomže neuspěli, načež ve finále sami šli do čtyř a toto utkání tak i přes tříbrankové vedení ztratili

ČEZ Motor České Budějovice – HC Stadion Litoměřice 5:4 (0:2 3:1 2:1)

Branky a nahrávky: 27. Pýcha (J. Kloz), 31. M. Novák (Gilbert, Karabáček), 33. Gilbert (Vydarený), 42. Karabáček (M. Novák, Suchánek), 48. Christov – 4. Jánský (Jurčík), 11. M. Kadlec (Helt, Voženílek), 22. Korkiakoski (Kangas), 42. Jurčík (Baláž)
Vyloučení: 4:5  |  Využití: 1:2
Rozhodčí: Souček, Sýkora – Kotlík, Zídek  |  Diváci: 6259