Loading...
Atletika

Silvestrovský běh dostává nový formát. Bude z něj Silvestrovský výběh

S koncem roku 2017 oficiálně skončil závod Silvestrovský běh, který byl pro širokou veřejnost. Neznamená to ale definitivní konec. Akce se letos znovu uskuteční, akorát v novém formátu. Půjde o 17. ročník. Nově pod názvem Silvestrovský výběh.

V čem je a bude rozdíl?

„V organizaci, cenách a komplexním zajištění akce. Od letoška bude Silvestrovský výběh až na výjimky mimo 31. prosince. Nebude se konat přihlašování, nebude se vybírat startovné, nebudou kategorie ani ceny. Nebude prostě nic, co by připomínalo závod. Naopak se vracíme ke kořenům, kdy ve své myšlence Sláva Černý v roce 2002 vytvořil akci, která měla přinést radost a společné setkání nejen sportovních přátel. A toho chceme nově dosáhnout,“ říká za pořadatele Michal Heřman.

Nepůjde tedy o žádný závod, ale akci pro veřejnost, na které se zájemci budou moci s rokem sportovně rozloučit. Letošní ročník je naplánován na pátek 28. prosince a čas 16:00. To bude start (pravděpodobně od hřiště) navazujícího, tedy 17. ročníku, a poběží se trasa z posledních let, která je vyzkoušená.

Podrobnosti k Silvestrovskému výběhu budou zveřejněny na podzim na stránkách Ledenické sportovní a také v Borovanském zpravodaji.