Loading...
Hokej

David Servis druhý zápas v roce 2019 zvládl. Ve velké bitvě udolal Nový Jičín o gól

Českobudějovický David Servis, který hraje třetí nejvyšší hokejovou ligu, po prohře se Žďárem nad Sázavou poprvé v roce 2019 vyhrál. Na domácím ledě zdolal Nový Jičín 5:4.

Když v 56. minutě vyrovnal Nový Jičín na 4:4, nevypadalo to s domácím celkem nejlépe. Nakonec ale David Servisu stačilo jen 15 sekund, aby šel znovu do vedení a jak se po pár minutách ukázalo, byl to vítězný gól, který vstřelil při přesilovce Jiří Ferebauer.

Za David Servis nastoupilo několik hráčů Motoru. V brance pomohl týmu Dan Svoboda, například na beku zase Václav Prospal mladší. V dalším zápase jede David Servis v sobotu 12. ledna do daleké Opavy. Kvůli zlomenině prstu týmu stále chybí matador Tomáš Vak.

HC David Servis – HK Nový Jičín 5:4 (2:1, 1:2, 2:1)

Branky a asistence: 14. J. Doktor (Jiří Bárta), 15. Sumerauer (Jiří Bárta, Petr Procházka), 28. J. Doktor (D. Svoboda), 44. Jiří Bárta (D. Dudáček, L. Kříž), 56. Ferebauer (Jan Bárta, R. Šulčík) – 11. Zedník (Pecha, Poruba), 29. Palička (Pecha, Kafka), 31. Málek (Metelka), 56. Palička (Poruba, Kafka). Rozhodčí: Horáček. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:3. V oslabení: 2:0. Diváků: 130.

David Servis: Svoboda – Kříž, Dudáček, Petr Procházka, Škopek, Prospal, Radoš – Šulčík, Jan Bárta, Ferebauer, Jiří Bárta, Doktor, Sumerauer, Rolínek, Kronus, Tejko.

Autor foto: Michal Heřman, Budějcká Drbna