Loading...
Hokej

Motor skvělým závěrem otočil duel s první Jihlavou a vyhrál 4:2

Šlágr kola, souboj čtvrtých Budějovic a první Jihlavy. To byl zápas 47. kola Chance ligy, ve kterém hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice vyhráli o dva góly, když všechny branky dali v poslední třetině a otočili stav z 0:2 na 4:0.

Aleš Totter, asistent trenéra Motoru: „Čtyřicet minut jsme neměli zbraň, čím bychom se dostali do zápasu. Navíc Jihlava nedostala 10 třetin gól. Poslední možnost byla důraz do brankoviště. Zkusili jsme to, dostali jsme se do zápasu. Je to střípek do sebevědomí, celou sezónu se snažíme dostat do hráčů určité prvky a teď se to povedlo. Třetí třetina ukázala vnitřní sílu a dneska byla vidět u hráčů jiskra. Jdeme domů spokojení. Viděli jsme parádní zápas a před kluky smekám. Od 22. minuty jsme hráli na čtyři beky, klukům vzadu pomohl Kuba Babka, který se sám nabídl. Zranění jsou součást hry a je dobré, když můžeme někoho z útoku stáhnout.“

František Zeman, asistent trenéra Jihlavy: „Myslím si, že po 40 minutách bychom byli spokojení, ale nejsme. Sportovně gratuluji soupeři, ale dneska ovlivnili zápas jiní lidé. První dvě branky domácích byly sporné. Při prvním gólu mělo být už dávno přerušeno a při druhém gólu mělo být vhazování mimo třetinu.“

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Dukla Jihlava 4:2 (0:1, 0:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 51. Endál (Babka, Gilbert), 57. Šimánek (Karabáček, Heřman), 59. Z. Doležal (Karabáček, Bradley), 60. Heřman (Pýcha) – 18. Anděl (Matějíček, Skořepa), 38. Skořepa (Pekr).Rozhodčí: Wagner, Pilný – Coubal, Bohunek.Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 6 421.

Č. Budějovice: Strmeň (Dvořák) – Vydarený, Jandus, Pýcha, Pavlin, Plášil, Fillman – Novák, Gilbert, Endál – Karabáček, Bradley, Doležal – Beránek, Šimánek, Babka – Čermák, Přikryl, Heřman – Doktor

Jihlava: Honzík (Lundström) – Pohl, Holý, Mareš, Matějíček, Štindl, Půža, Černohorský – Anděl, Skořepa, Pekr – Zeman, Werbik, Čachotský – Klíma, Harkabus, Osmík – Vála, Hrníčko, Chlubna