Loading...
Hokej

Jihočeši z Vršovic body nepřivezli a Slavia uťala sérii proher

Českobudějovičtí hokejisté v předchozím kole skvěle otočili zápas s Jihlavou a tak poté mohli odjet do hlavního města se vztyčenou hlavou. Do karet jim hrála i forma Slavie, která prohrála posledních pět utkání v řadě Body však zůstaly v Praze.

Na diametrální rozdíly ve výkonech na domácích a venkovních kluzištích jsou již budějovičtí fanoušci zvyklí. Ovšem zde body dozajista očekávali. Vstup do utkání byl také dobrý, jenomže bez gólového vyjádření. O to se jako první zasloužili Slávisté v jedenácté mnutě. Střela Janu Novákovi sice nesedla tak, jak by si sám představoval, přesto brankáře Kváču překvapila a skončila za jeho zády.

Vyrovnání se Motor dočkal až čtyři minuty před koncem druhé periody zásluhou Žigy Pavlina, který využil přesilovou hru, do kabin šli ale opět spokojenější domácí. Ti si ještě dvaadvacet vteřin před druhou přestávkou vzali vedení zpět na svou stranu, když Jiří Doležal přesně dokázal trefit mezírku mezi Kváčovy betony. Hokejisté Českých Budějovic měli před sebou poslední třetinu, aby s nepříznivým výsledkem něco kloudného udělali.

Závěrečná dvacetiminutovka patřila větší snaze Jihočechů, kteří měli o něco více ze hry, avšak další důvod k radosti měli Slávisté. S trochou štěstí a za pomoci mírné teče dostal puk do horního růžku budějovické branky František Hrdinka. Přestože Slávisté byli opravdu blízko čtvrté trefy, Motor se zahanbit rozhodně nehodlal vzdát a zahanbit se nenechal a po backhandovém kontaktním úspěchu Zdeňka Doležala se dostal domácím zpět na dostřel. K vidění ještě byly dobré šance na obou stranách, ale zde si vybíraly svou daň buď nepřesnosti nebo dobré zákroky mužů v maskách. Skóre se neměnilo.

Ohlasy trenérů

Miloš Říha ml. (Slavia Praha): Jsem rád, že jako mužstvo po tom posledním zápase, kdy jsme cítili určitou křivdu, jsme se takhle semkli a dnes jsme hráli úplně nadoraz od první do poslední minuty. Samozřejmě soupeř ukázal svou vysokou kvalitu, a proto v té třetí třetině můžeme určitě konstatovat, že soupeř v ní byl jasně lepší, ale k nám se dneska přiklonilo i trochu toho štěstí po delší době. Takže já si myslím, že jsem si to jako tým zasloužili vyhrát za tři body. Týmu chci poděkovat za výkon, který předvedl.

Václav Prospal (České Budějovice): Tak stručně. Je to s námi stále stejná písnička. Jako tým dáváme málo gólů. Gól dostaneme z každého ho*na, které jde na naši bránu, zatímco my těch gólů moc nedáváme, a proto prohráváme. Nemohu říct, že bychom nechtěli nebo že bychom neukázali to, co umíme, ale bohužel to nestačí. Musíme dávat víc gólů. Tam to všechno končí i začíná s naším týmem.

HC Slavia Praha – ČEZ Motor České Budějovice 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. J. Novák (Kverka, Vlček), 40. J. Doležal (Procházka, Vrdlovec), 46. Hrdinka (Procházka, Vrdlovec) – 36. Pavlin (M. Novák, Babka), 49. Z. Doležal (Vydarený, Bradley). Rozhodčí: Dědek, Jechoutek – Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:5, navíc J. Novák (SLA) 5+20 min. bitka – Karabáček (CEB) 5+20 min. a do konce utkání bitka.Využití: 0:1. Diváci: 2073. Střely na branku: 31:40.

Zdroj citací: Oficiální web ČEZ Motor České Budějovice