Loading...
Hokej

Čtvrtý Motor hostí páté Litoměřice. Ve hře je dohnání Kladna

Hokejisté ČEZ Motor České Budějovice se dnes utkají v Budvar aréně s Litoměřicemi, které patří do projektu Dukla a ztrácí na Jihočechy pouze šest bodů. Zápas začne v 17:30.

Litoměřice jsou hostitelem projektu Dukla, tedy spolupráce s mládežnickou reprezentací. A pro dnešního soupeře Motoru to byl dobrý krok. V Litoměřicích hrají pohledný hokej a průběžné páté místo v Chance lize je pro Severočechy více než dobré. Motor si musí dát na Litoměřice pozor i kvůli aktuální formě – Severočeši totiž z předešlých sedmi utkání vyhráli šest.

„Litoměřice mají mladý kádr, je to svazový projekt. V poslední době hrají opravdu dobře, společně se Vsetínem mají nejlepší formu ze všech týmů soutěže. Musíme se na zápas dobře připravit. Je třeba, abychom měli lepší začátek a vstupovali do zápasů lépe. Chtělo by to hned od úvodu podávat výkon jako v poslední třetině proti Jihlavě. V této fázi sezony nechceme doma pouštět žádné body, je třeba udělat z domácího stadionu nedobytnou tvrz. Kvůli tomu, že se jedná o dohrávku, tak nesmí nastoupit Ondřej Kachyňa. Premiéru si tak připíše mládežnický reprezentant Václav Svach,“ uvedl pro klubový web asistent trenéra Aleš Totter.

Pokud Českobudějovičtí vyhrají za tři body, stáhnou třetí Kladno, které má jeden zápas navíc, na pouhý jeden bod. A to je lákadlo.