Loading...
Fotbal

Martan hrál poprvé za Dynamo. A pomohl k výhře nad Vyšehradem

Další zápas v rámci přípravy na jarní část FORTUNA:NÁRÓDNÍ LIGY odehráli v domácích podmínkách fotbalisté SK Dynamo České Budějovice, kteří porazili třetiligoví Vyšehrad 3:1. Za Jihočechy nastoupil i Ladislav Martan, který přišel na přestup z Hradce Králové.

Ladislav Martan patří v 29 letech ke zkušeným fotbalistům a jelikož Dynamo myslí svůj boj o postup do nejvyšší soutěže vážně, získalo šikovného křídelníka z konkurenčního Hradce Králové, kde mu v létě končila smlouva. Ve svém prvním zápase za jihočeský celek odehrál Martan poločas a ukázal se v dobrém světle.

Dynamo sice s třetiligovým soupeřem ve velké zimě po poločase prohrávalo, ale třemi góly ve druhé půli zápas otočilo ve svůj prospěch. „Škoda, že se nám první poločas nepovedl lépe. Ale pro mě to bylo takové seznamovací, jsem s klukama teprve dva dny. Měli jsme dost příležitostí na to, abychom skórovali. Ale jsme pořád na začátku přípravy, času na vylepšení je dost,“ uvedl Martan pro klubový web. „Zatím na mě všechno působí velice dobře. Zázemí, regenerace i lidé kolem klubu.“

V dalším přípravném zápase čeká na Dynamo v sobotu ligový Příbram. Hrát se bude na Složišti od 11 hodin.

SK Dynamo České Budějovice – Vyšehrad 3:1 (0:1)

Branky: 50. Provod, 82. Šplíchal, 86. Táborský – 41. Drobílek.

Dynamo – 1. poločas: Křížek – Řezáč, Novák, Havel, Helešic – Javorek, Čavoš – Martan, Grajciar, Wermke – Mashike. 2. poločas: Luksch – Kladrubský, Havel, Fišl, Provod – Havelka, Gebert – Šplíchal, Táborský, Mršič – Ledecký

Vyšehrad: Otáhal – Mareš, Neuberg (69. Macej), Šlégl, Brejcha, Drobílek, Čapek (62. Krivoshev), Laňka (59. Heřman), Zákostelský, Madej (73. Michalec), Kozel (62. Beňo)