Loading...
Hokej

Motor zdolal Přerov za dva body. Trenér je bere

Nepříjemný Přerov byl další soupeř hokejistů ČEZ Motor České Budějovice v Chance lize. Jihočeši vyhráli 2:1 v prodloužení.

Trenér domácích Václav Prospal po utkání řekl, že za body je rád a uznal kvalitu soupeře: „Věděli jsme, že s Přerovem nás čeká těžký zápas. Má nové trenéry a jejich silní hráči hrají agresivní hokej. Bylo jasné, že nám soupeř nedá nic zadarmo. Jsem šťastný za dva body a je škoda, že jsme nedokázali využít přesilovky. Přerov po celý zápas držel brankář.“

Hostující kouč Vladimír Kočara dokázal s týmem po svém nástupu bodovat ve čtyřech zápasech z pěti a řekl: „Dostali jsme gól pár minut před koncem. Mezí nás to, ale je třeba říct, že jsme první třetinu neodehráli dobře. Ve třetí jsme dostali nešťastný gól a v prodloužení pak domácí dali další, takže je potřeba jim pogratulovat.“

Bohužel pro Motor splnilo Kladno roli favorita a doma porazilo Benátky. Náskok v tabulce se tak zvýšil na dva body. V dalším zápase hraje Motor v pondělí ne ledě Prostějova.

ČEZ Motor České Budějovice – HC ZUBR Přerov 2:1 v prodloužení (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 57. Heřman (Pýcha, Pavlin), 64. Doležal (Přikryl) – 22. Krisl (Černý, Navrátil). Rozhodčí: Doležal, Valenta – Pechánek, Bohunek. Vyloučení: 4:7, navíc Pšurný 10. Využití: 0:1. Diváků: 5306.

Motor: Kváča – Vydarený, M. Jandus, Pýcha, Svach, Prospal ml., Pavlin – M. Novák, Gilbert, R. Přikryl – Heřman, Bradley, Z. Doležal – Doktor, Šimánek, Babka – Beránek, Dančišin, P. Novák.

Přerov: Klimeš – Krisl, R. Černý, Pala, Zbořil, Malina, M. Novotný – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – Sikora, T. Sýkora, M. Kratochvíl – Goiš, Moučka, Tomi – Gago, F. Dvořák, Vachutka