Loading...
Florbal

ROZHOVOR: Štíři statečně bojují ve vyšší soutěži a útočí na play-off. Prezident ale tuší tuhý boj

Jiří Kratochvíl, prezident florbalového klubu FBC Štíři České Budějovice, bilancuje před závěrem základní části první ligy nad zajímavými tématy. V dosavadní části soutěže odmítly Štíři roli outsidera a naopak drží poslední postupovou pozici pro play-off.

FB_FBC Štíři České Budějovice

Po dvaceti odehraných zápasech jste na osmém místě a máte slušný náskok sedmi bodů na deváté Kunratice. Předsezónní cíl jste zatím o hodně vylepšili a v klubu musíte být spokojení, že?
Pokud by takto dopadla základní část, tak budeme nadmíru spokojení. Ale stále musíme být obezřetní a hráči musí makat naplno, do konce zbývá šest kol a soupeři za námi určitě nechtějí skončit mimo pozice pro play-off.

I přes to – dá se týmu něco vytknout? Například jako jediní z elitní osmičky máte záporné skóre…
Záporné skóre mě vůbec netrápí. Prvořadá je opravdu záchrana, a pokud by se podařil postup do play-off, bude to skvělé. Musím říct, že tým šlape výborně, nemá za sebou žádné zbytečné prohry a v poslední době se mu začalo i víc dařit v domácí hale, což mě těší.

Na druhou stranu máte na třetí Karlovy Vary manko pouze šesti bodů. Soutěž je extrémně vyrovnaná. Souhlasíte?
Je hodně vyrovnaná. Nahoře v tabulce jsou odskočené dva týmy, ale o zbylých 12 celcích platí, že každý může porazit každého. Hráči si v žádném zápase neodpočinou a při porci 26 utkání za sezonu je to hodně náročné fyzicky i psychicky.

Na jaké příčky můžete ve zbývajících kolech pomýšlet? Hrajete ještě s druhým Brnem, čtvrtým Chomutovem, sedmým Kladnem, ale i s týmy z dolní části tabulky – Havířov, Petrovice, Kunratice.
Při pohledu na tabulku je reálná i pátá příčka, na kterou ztrácíme tři body. Ale já spíš koukám pod nás a sleduji, jak se na nás snaží dotáhnout Kunratice, které mají z posledních čtyřech utkání devět bodů. Věřím, že je ale nakonec necháme pod sebou.

Co vám jako prezidentovi ukázala první liga? Není pochyb, že rozhodnutí vzít postup bylo dobré, ale můžete časem pomýšlet i na útok o nejvyšší soutěž? Je škoda, že z nejsledovanějších sportů se v Českých Budějovicích hraje nejvyšší soutěž jen ve volejbale…
Ukázala nám, že organizačně jsme jako klub na vyšší soutěž připraveni. Také diváci mají zájem o atraktivní florbal, který v první lize předvádíme, což dokazuje, že jsme v návštěvnosti mezi top třemi kluby ligy. V neposlední řadě se také ukazuje, že první liga je atraktivní pro hráče z Jihočeského kraje, a ti když se spojí a vytvoří jeden tým, tak mohou být konkurenceschopní. Myslím, že to vše dohromady jsou dobré předpoklady k tomu, abychom se v blízké budoucnosti pokusili na postup do nejvyšší soutěže zaútočit.

Jak vypadá tým z pohledu zranění před závěrem základní části? Mají trenéři kompletní kádr?
Po vleklém zranění se na začátku roku vrátil do sestavy David Chvosta a pokud se nemýlím, tak trenér Lukáš Malý má k dispozici kompletní kádr. Snad to ještě minimálně měsíc vydrží, protože konec soutěže bývá vždy nejnáročnější.

V současnosti se místo stavebních prací znovu pouze handrkuje o nové sportovní hale. Zlepšila se alespoň komunikace města se sportovními kluby? Dali jste za Štíry nějaké podněty, co by v nové hale nemělo chybět?
Podněty jsme dávali už předloni v květnu, ale jestli budou vyslyšeny, to netuším. Poslední komunikace s městem proběhla v prosinci a na to si stěžovat nemůžu. Ale je samozřejmě únavné, že následující měsíce budeme žít v nejistotě, kde příští sezonu budeme hrát, a jak se to celé vyřeší. To už jsme si prožili loni a místo, abychom se věnovali samotnému klubu, tak jsme řešili „coby kdyby“ a nyní nás to čeká znovu. Na to se netěším.

Pokud dopadne postup do play-off, hráli byste raději proti konkrétnímu soupeři nebo tohle neřešíte a prostě byste si nadstavbu užívali?
Jak už jste zmínil, soutěž je vyrovnaná. My bychom do případného play-off, ještě tam opravdu nejsme a nerad bych to zakřikl, šli jednoznačně jako outsider. Ale věřím, že hráči by si nadstavbu nejen užili, ale zkusili by soupeře překvapit a třeba přes něj i postoupit, ať už by to byl kdokoliv.

Autor foto: Facebook FBC Štíři České Budějovice