Loading...
Basketbal

Základní část basketbalistů zakončí derby. Hradec je stále stoprocentní, Písek bojuje o nadstavbu

Basketbalisté Fio Basket Jindřichův Hradec porazili v posledním domácím zápase Sokol pražský a již vyhlíží nadstavbovou část. V posledním zápase základní skupiny nastoupí v pátek na palubovce Písku (19:00). Druhý jihočeský celek potřebuje Hradec porazit, aby mohl jít také do nadstavby.

Sedmnáct zápasů = sedmnáct výher. K dokonání skvělé bilance jihočeského týmu, který bojuje o návrat do nejvyšší soutěže, chybí poslední zápas. V základní části první ligy se příští víkend uskuteční poslední kolo, které nabídne derby Písek – Jindřichův Hradec.

V písecké sportovce se bude hrát v pátek 1. února od 19 hodin a Písek bude hájit třetí místo před Litoměřicemi (vzájemné zápasy 1:1). Pro jindřichohradecké basketbalisty bude zápas o dvou faktorech – zda udrží neporazitelnost i v osmnáctém zápase a zda si přenesou maximum bodů do nadstavby, kterou již mají jistou.

„Po konci základní části následuje nadstavbová skupina třech nejlepších týmu z Východní a Západní skupiny první ligy. Týmy sehrají mezi sebou v následujících šesti kolech vzájemná utkání doma – venku. Ve skupině Východ Lions už s jistotou narazí na týmy Basketbal Olomouc, BCM Orli Prostějov a SKB Zlín. Body ze základní části a z části nadstavbové se sečtou a jejich výsledkem bude nasazení do finálního play-off,“ informují jindřichohradečtí hráči na svém webu.

Olomouc má po 17 zápasech 13 výher a čtyři prohry, Prostějov i Zlín mají o zápas méně a bilanci 12-4 a 11-5.