Loading...
Futsal

Povinnou výhru v cestě za postupem přidali futsalisté SK Dynamo PCO České Budějovice, kteří ve druhé nejvyšší soutěži porazili v 15. kole Baník Chomutov 12:6. V dalším kole je čeká šlágr se třetím týmem.

Jihočeši i po patnáctém kole odolali tlaku druhého Kladna, které je jen o vzájemný zápas horší. Dynamo s Chomutovem ale nezačalo dobře. Sice šlo v 10. minutě do vedení po střele Davida Radoucha pod břevno, ale během následujících tří minut zároveň třikrát inkasovalo a prohrávalo 1:3.

Důležitý byl vyrovnávající gól Petra Benáta na 3:3 pár sekund před koncem prvního poločasu. Hosté sice reklamovali, že míč nepřešel brankovou čáru, ale rozhodčí si byli jistí. A obrat přišel hned v první minutě druhé půle. Ani to ale Chomutov nepoložilo.

Domácí možná trochu zaskočila hra soupeře ve variantě brankáře v poli – tedy každý útok Chomutova znamenal vlastně přesilovku (brankář Šlégr dal i jeden gól a měl další šance). A toho postupně Dynamo využilo, když dalo třikrát gól do prázdné branky. Hosté dokázali během čtyř minut snížit skóre na 6.8, ale více se jim nepovedlo.

V 16. kole druhé nejvyšší soutěže hraje v neděli Dynamo na půdě třetího Ústí nad Labem. Šlágr kola a pro Jihočechy veledůležitý zápas začne ve 20 hodin.

„Dlouho jsme se nemohli dostat do tempa, naštěstí jsme po poločasu smazali náskok soupeře. Po přestávce jsme se zlepšili, ale výkon nebyl ideální. Důležitou jsou tři body a udržení prvního místa,“ uvedl pro Jihočeský fotbal kapitán Dynama Radim Pouzar.

SK Dynamo PCO České Budějovice – FK Baník Chomutov 12:6 (3:3)

Branky: 10., 25. a 38. Radouch, 20., 21. a 39. Benát, 32. a 36. Lengyel, 34. a 37. Hrbáč, 15. Jasanský, 28. Pouzar – 10. a 13. Nový, 34. a 35. Špicar, 11. Šlégr, 31. Tykol. Rozhodčí: Matyš, Zabilka. Diváků: 150.

Dynamo: Jesenský – Pouzar, Peterek, Benát – Hrbáč, Jasanský, Lengyel, Radouch

Chomutov: Šlégr – Janošík, Špicar, Nový, Koutník, Novák, Šinkovič, Tykol