Loading...
Florbal

Nepovedený víkend mají za sebou florbalisté FBC Štíři České Budějovice. V první lize prohráli oba zápasy. V Kladně Jihočechům nepomohla ani jedna vítězná třetina v poměru 8:0, s outsiderem z Havířova doplatili na neproměňování šancí.

Páteční zápas v kladenské sportovce přinesl tři rozdílné třetiny. V první vyhráli domácí 8:1 a zdálo se, že ze zápasu bude debakl. Jihočeši se ale dokázali vzchopit a ve druhé třetině naopak dominovali poměrem 8:0. Jenže ve třetí části dali hosté pouze dva góly a domácí šestibrankovým přídělem uhájili domácí půdu a získali tři body.

V neděli se pak Štíři doma utkali s posledním Slovanem Havířov. Bohužel pro Jihočechy se jim ale téměř po celý zápas nedařilo v koncovce a naopak každý útok soupeře znamenal velké nebezpečí. Po první i druhé třetině byl stav nerozhodný (2:2 a 5:5), ale v poslední části dali domácí o jednu branku méně a prohráli 6:7.

Do konce základní části první ligy zbývají čtyři kola a náskok Štírů se na osmém místě ztenčil na deváté Kunratice na pouhé tři body. České Budějovice hostí ještě desáté Petrovice a první Brno, venku hraje právě v Kunraticích a v Chomutově.

Trenér Štírů Lukáš Malý pro klubový web po víkendu uvedl: „V první řadě děkuji hráčům za parádní obrat ve druhé třetině v zápase s Kladnem. Nakonec zápas rozhodla jedna chyba. Na některé situace, ze kterých jsme inkasovali, se budu muset podívat na videu. Utkání s Havířovem jsme si prohráli totální neschopností dát gól a špatnými vstupy do třetin. Z tohoto zápasu se poučíme a do dalšího duelu si jdeme splnit sezónní cíl.“

Fotogalerie z utkání Štíři – Havířov je ZDE.