Loading...
Tenis

Celostátní turnaj dorostu v Pelhřimově vyhrál krumlovský Minárik

Dobrou formu si hned z kraje nového kalendářního roku drží českokrumlovský tenisový talent Martin Minárik. Ve velice dobře obsazeném celostátním turnaji kategorie C dorostu vybojoval na Vysočině hned dvě zlaté medaile. K prvenství v singlu přidal také vítězství ve čtyřhře, čímž s lepšími výsledky navázal na finálové účasti z Březnice a Znojma.

Co se týče dvouhry, zde si mladý talent z LTC Český Krumlov postupně probil cestu do finále přes Laštovičku, Majera a Grüna, když poslední jmenovaný utkání skrečoval. V cestě za zlatem už stál pouze pražský Holík, jenž ve svůj prospěch dokázal proměnit pouze jediný gam a pro svěřence trenéra Viktora Kupici vzešel finálový souboj ve výsledek 6:0 a 6:1.

 

Do čtyřhry se Minárik postavil po boku třebíčského Grüna. Toto duo postupně porazilo Bouchnera s Laštovičkou a nestačila na ně ani dvojice Grois – Ryšánek. Finálový souboj byl po výsledku formalitou. Lehejček a Šefčík nikterak nevzdorovali a bodovali pouze jedinkrát, načež skóre bylo obdobné jako u singlu 6:1 a 6:0.

Minárikův trenér Viktor Krupica se poté nechal slyšet v souvislosti s nadcházejícím dorosteneckém krajském přeboru. Dle jeho slov byl tento dvojnásobný úspěch jeho svěřence dobrou předzvěstí a v Českých Budějovicích únoru určitě nebude bez šance na dobré umístění.Foto: Archiv Luboše Minárika

Foto: Archiv Luboše Minárika