Loading...
Hokej

Motor uhrál povinnou výhru nad Kadaní a v sobotu si to ve šlágru rozdá s Kladnem o třetí místo

Body v pořádku, hra místy zadrhávala. Hokejisté ČEZ Motor České Budějovice porazili v 52. kole Chance ligy slabou Kadaň 4:1, když definitivum dali až ve třetí třetině. V sobotu hrají Jihočeši na Kladně.

Zápas s Kadaní přinesl očekávané tři body do jihočeské kabiny. ČEZ Motor potvrdil roli favorita, i když výkon nebyl optimální. Po první třetině byl stav 1:1, po druhé jen 2:1. A to obě branky dal v první minutě dané části Lukáš Endál. Až ve třetí třetině rozhodli Zdeněk Doležal a Martin Jandus. Plusem zápasu je, že se domácí dokázali prosadit při hře 5 na 5, přesilovce i oslabení.

„Chtěli jsme tři body, které máme. Ze zápasu je to nejdůležitější věc. Moc pohledné utkání to nebylo a náš výkon nebyl ideální. Nedařilo se našim speciálním formacím. Udělali jsme zbytečné fauly, které mohou v play off rozhodovat zápasy,“ uvedl po zápase pro klubový web trenér Václav Prospal.

V sobotu večer se hraje šlágr na Kladně. Motor je aktuálně těsně nad svým soupeřem a kdo vyhraje, vykročí za výhodnou pozicí pro play-off.

ČEZ Motor České Budějovice – Trhači Kadaň 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Endál (Gilbert, Pavlin), 21. Endál (M. Novák, Plášil), 45. Z. Doležal (Plášil, R. Přikryl), 52. M. Jandus (Babka, Heřman) – 17. Klejna (Wágner). Rozhodčí: Grech, Veselý – Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 8:10 navíc Pavlin (CEB) 10 nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0.

Motor: Strmeň – Pýcha, Pavlin, Vydarený, M. Jandus, Kutlák, Plášil – M. Novák, Gilbert, Endál – Heřman, R. Přikryl, Z. Doležal – Karabáček, Babka, P. Novák – Beránek, Dančišin, Kachyňa

Kadaň: Š. Lukeš – Klejna, Novák, Hajič, Eliáš, Šefl, Foltýn, Popela – Wágner, Kůs, Šulek – Maršoun, Rindoš, Zabloudil – Homer, Tupý, J. Svoboda – Vašíček, Konášek, Zd. Zabloudil