Loading...
Basketbal

Jindřichův Hradec dominoval základní části první ligy. Vyhrál všechny zápasy

Basketbalisté Fio banka Jindřichův Hradec porazili v posledním kole základní části v derby Písek na jeho půdě 101:87 a připsali si 18 výhru v 18 zápasech. Nyní Jihočechy čeká nadstavba.

Derby přineslo vyrovnanou partii jen v první polovině utkání. Úvodní čtvrtina byla plná nepřesností v zakončení a i kvůli tomu byl rozestup jen pětibodový – 19:24. I druhou čtvrtinu dokázal Písek vzdorovat favoritovi. Stav 42:48 lákal na drama ve druhém poločase. Jenže to nepřišlo. Zkušení jindřichohradečtí basketbalisté pak dokázali soupeři odskočit a vyhráli o 14 bodů.

„Lions“ tak vyhráli v základní části všech 18 zápasů! Jindřichův Hradec přijel na zápas pouze s osmi hráči, protože tým sužují zranění. Před blížící se nadstavbou to není dobrá zpráva, ale ani to nemění cíle Jihočechů – po roce se pokusit vrátit do nejvyšší české soutěže.

Další překážkou bude nadstavba první ligy, kde se Jindřichův Hradec utká (spolu s druhým a třetím týmem skupiny Západ) se třemi nejlepšími mužstvy skupiny Východ. Jako první přijede na jih Čech v pátek 8. února Basketbal Olomouc (19:00).

V obou skupinách první ligy se o víkendu dohrávají zápasy, takže přesný rozpis nadstavby bude teprve oznámen. Dalšími týmy v nadstavbě ze skupiny Východ budou BCM Orli Prostějov a SKB Zlín.

Sršni Písek – Basket Fio banka Jindřichův Hradec 87:101 (19:24,42:48,65:82)

Nejvíce bodující hráči: Šlechta 16, Špičák 14 – Lipkins 23, Tomanec 22, Stegbauer 20, Zuzák 16. Trojky: 8:9. Fauly: 24:26. Trestné hody: 29/19 – 28/24. Rozhodčí: Blahout, Perlík. Diváků: 150.