Loading...
Futsal

Před slabou návštěvou deklasovalo Dynamo ve šlágru Ústí. Hrálo se v Teplicích

Druhá nejvyšší futsalová soutěž pokračovala pro jihočeského lídra těžkým zápasem na půdě silného Ústí nad Labem. SK Dynamo PCO České Budějovice v blížícím se těžkém trojutkání zvládlo první krok a vyhrálo až překvapivě suverénně 8:1. Nyní ho čeká aktuálně třetí a čtvrtý tým tabulky.

Severočeši přivítali jihočeského lídra v 16. kole II. ligy netradičně v teplické sportovce a neutrální půda pomohla Dynamu. Hosté se dostali do vedení již ve druhé minutě, kdy se po souhře s Peterkem prosadil střelou ze střední vzdálenosti David Radouch – 0:1. Ihned po rozehrávce mohl Radouch přidat druhou branku. Míč ale skončil na tyči.

Další desetiminutovka nabídla vyrovnanou partii, na jejímž konci byl domácí Dvořák a jeho rána do tyče. To Dynamo potrestalo z dalšího protiútoku, který zakončil v 15. minutě křížnou střelou pod horní tyč Jiří Hrbáč – 0:2. Ústí přešlo ke hře s brankářem v poli a za necelé dvě minuty snížil tvrdou střelou právě domácí gólman Tomáš Votava – 1:2.

Jeden z rozhodujících momentů přišel ihned poté, když se individuálně prosadil Petr Benát a vrátil Dynamu dvoubrankový náskok. V 18. minutě nastřelil ústecký Tichý tyč a zbytek poločasu se hosté dokázali ubránit. Ač se hrál šlágr kola, sledovalo zápas pouze 39 diváků.

Ve druhé půli Jihočeši spustili brankovou kanonádu. Nejprve ve 23. minutě zvýšil vedení Dynama Stanislav Peterka, pak dvě velké šance neproměnil Petr Benát. Svůj druhý gól vstřelil Stanislav Peterka ve 27. minutě – 1:5. Zbylé góly dali hosté během 39 sekund na přelomu 35. a 36. minutě, kdy se trefili Jiří Hrbáč, Roman Lengyel a David Radouch.

Dynamo vyhrálo další důležitý zápas a nyní ho čekají zápasy s aktuálně čtvrtou Plzní a na půdě třetího Jablonce.

„Přijeli jsme do Teplic s tím, že se bude jednat o těžké utkání a jedno z nejdůležitějších z toho důvodu, abychom se vrátili na vedoucí pozici v soutěžní tabulce. Chtěli jsme vstřelit rychlý gól, to se nám podařilo, poté jsme přečkali velké šance domácích. Podržel nás David Pícha a měli jsme i trochu štěstí. Přidali jsme druhý gól, který nás trochu uklidnil, ale paradoxně jsme za necelé dvě minuty inkasovali, ale naštěstí jsme na tuto branku rychle odpověděli výbornou individuální akcí Petra Benáta. Druhý poločas byl již v naší režii, zápas jsme kontrolovali a v klidu dohráli,“ uvedl pro server onlajny.com trenér SK Dynamo Vojtěch Vejvar.

FC Rapid Ústí nad Labem – SK Dynamo PCO České Budějovice 1:8 (1:3)

Branky: 16. Votava (Čapek) – 2. Radouch (Peterek), 15. Hrbáč, 17. Benát, 23. Peterek (Hrbáč), 27. Peterek (Hrbáč), 35. Hrbáč (Pouzar), 35. Lengyel (Hric), 36. Radouch. Rozhodčí: O. Černý, Šmid. Bez karet. Diváků: 39.

Ústí nad Labem: Votava (Mrázek) – Macháček, P. Tichý, M. Čapek, Sloup – Krok, M. Dlouhý – Dvořák, Gajdoš

České Budějovice: Pícha – Pouzar, Peterek, Benát, Hric – Hrbáč, Jasanský – Radouch, Lengyel