Loading...
Florbal

Štíři po výhře udrželi první ligu a navíc se přiblížili play-off

Prvoligoví florbalisté FBC Štíři České Budějovice přehráli v důležitém zápase Petrovice 9:2 a mohou se soustředit na další drama. V příštím kole totiž hrají na půdě Kunratic, se kterými bojují o play-off.

Českobudějovičtí hráči jsou po 23. kole na osmém místě, tedy posledním zaručující play-off. Domácí zápas s Kunraticemi, které jsou na 10. místě, byl pro Jihočechy důležitý hned ze dvou pohledů. Jednak šlo o duel, který mohl splnit předsezónní cíl, a pak jako bonus mohl přiblížit nováčka soutěže k vysněnému play-off.

A povedlo se oboje. Po výhře o sedm gólů mají Štíři jistotu prvoligové příslušnosti i pro sezonu 2019/2020. Nyní budou čekat do středy, kdy dohrává 23. kolo jejich soupeř pro play-off – aktuálně deváté Kunratice. Zápas hrají na půdě druhých Angels.

Pokud se potvrdí papírové předpoklady a Kunratice prohrají, bude rozestup mezi nimi a Štíry stále šestibodový. A o postupujícím pak hodně napoví jejich vzájemný duel ve 24. kole, který se hraje v Praze v sobotu 9. února od 20 hodin.

Pokud Štíři neuhrají alespoň remízu, budou mít cestu do play-off značně ztíženou. V posledních dvou kolech hrají s lídrem soutěže – Hattrickem Brno a čtvrtým Chomutovem. Kunratice hrají s třetími Karlovy Vary a jedenáctou Ostravou.

„Zápas jsme s přehledem zvládli, zaslouženě vyhráli. Naprostá euforie, ve třiadvacátém kole slavíme záchranu první ligy, o čemž se nám před sezónou ani nesnilo. Teď zkusíme zabojovat o play-off. Díky všem, co k záchraně první ligy pomohli,“ uvedl pro ceskyflorbal.cz trenér Štírů Lukáš Malý.

„Domácí nás předčili úplně ve všem. Snad to některým našim hráčům otevře oči a začneme pořádně makat a né žít z toho, co bylo kdysi hodně dávno. Ještě stále máme o co hrát a já věřím, že se naše výkony zlepší,“ uvedl pro ceskyflorbal.cz trenér Petrovic Martin Vlček.

FBC Štíři České Budějovice – AQM Petrovice 9:2 (2:0, 5:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 9. Procházka, 15. Kudláček (Havelka), 27. Štěpka (Procházka), 34. Hanák, 35. Matějček (Procházka), 36. Králík (Chvosta), 38. Chvosta (Froněk), 53. Chvosta (J. Staněk), 60. V. Staněk (Malý) – 43. Kašpar (Michalík), 54. Ivan (Skácel). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 2:1. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 127.

Č. Budějovice: Macek (Kulhan) – V. Staněk, Králík, Kudláček, Hejplík, J. Staněk, Froněk, Havelka, Matějček, Drobiš, Chvosta, Fořt, Štěpka, Hanák, Malý, Slepička, Tomšíček, Strouhal, Procházka