Loading...
Fotbal

Dynamo zahájilo Medulin Cup výhrou nad Šibenikem. Prosadil se Novák a Brandner

Fotbalisté SK Dynamo České Budějovice třetí den soustředění v chorvatském Medulinu vstoupili do plánovaného turnaje výhrou 2:0 s HNK Šibenik. Zraněný brankář Staněk za týmem nepřijede.

Foto: Aleš Strouha, facebook SK Dynamo (Medulin Cup - Šibenik, 1. gól)

Vstup do turnaje Medulin Cup se Jihočechům povedl. S chorvatským Šibenikem zvládli po celý zápas hrát velmi slušnou partii a v prvním poločase byli odměněni za svou aktivitu gólem Pavla Nováka, který se prosadil v samém závěru hlavičkou po centru z rohového kopu – 0:1.

Druhý gól vstřelil testovaný novic Patrik Brandner, kterého napálil gólman soupeře při rozehrávce do hlavy a míč se následně odrazil do branky – 0:2. Diváci tak viděli hodně kuriózní gól. Zápas odchytal v dresu Českých Budějovic zkušený brankář Zdeněk Křížek, který udržel čisté konto.

Záda mu kryl mladík Luksch, protože Jindřich Staněk má stále zdravotní problémy a do Chorvatska nakonec vůbec nedorazí. „Po konzultaci se specialisty se trenéři rozhodli pošetřit Jindřichovu kyčel a nechali ho v klidu doma. K týmu se připojí po návratu z Chorvatska,“ uvedl mluvčí Dynama Aleš Strouha.

V dalším zápase se Dynamo střetne ve čtvrtek od 15 hodin s bosenskou Krupou. O víkendu se hraje o umístění s týmy z druhé skupiny.

HNK Šibenik – SK Dynamo České Budějovice 0:2 (0:1)
Branky: 44. Novák, 60. Brandner. Rozhodčí: Marko – Diego, Starčevič. ŽK: 1:0.

Šibenik: Labrovič – Pecolaj, Blaič, Pandža, Kendeš, Antunovič, Kukec, B. Barišič, Maleš, Vukorepa, Bulat
Dynamo: Křížek – Kladrubský, Novák, Havel, Provod – Čavoš, Javorek – Martan, Táborský (46. Brandner), Mršič – Ledecký

Foto: Aleš Strouha, facebook SK Dynamo