Loading...
Fotbal

Středovou řadu Dynama posílí Daniel Mareček

Vedení fotbalového SK Dynamo České Budějovice zareagovalo na zranění středopolaře Filipa Havelky. Minimálně jarní část sezony bude na jihu Čech působit další mladík Sparty Praha – dvacetiletý Daniel Mareček. K týmu se připojil ve středu ráno a kluby ladí poslední detaily smlouvy o hostování.

Foto: skcb.cz, Mareček, 15.2.2019

Daniel Mareček patří k talentovaným mladíkům letenského klubu. Spolu s dalšími mladými fotbalisty Dominikem Plechatým a Davidem Šnajdrem absolvoval prakticky celou zimní přípravu A-týmu Sparty. Poslední kalendářní rok 2018 působil v druholigové Vlašimi, kde v jarní části sezony 2017/18 odehrál třináct zápasů a v podzimní části sezony 2018/19 pak čtrnáct zápasů. Především v první polovině letošní sezony patřil již ve Vlašimi k pilířům základní sestavy a vždy hrál v základní sestavě. Vynechal pouze dvě utkání (jedno kvůli karetnímu trestu za čtyři žluté karty).

Jako hráč Sparty pravidelně nastupoval také v mládežnických reprezentacích. Starty sbíral v reprezentacích U16, U18, U19 i U20. Postupně odehrál za národní tým 27 zápasů a na kontě má například i účast na mistrovství Evropy hráčů do devatenácti let, kde mladí Češi smolně prohráli semifinále s Anglií gólem ze samého závěru.

Zdroj a foto: skcb.cz