Loading...
Basketbal

Jindřichův Hradec poprvé narazil. V nadstavbě prohrál v Prostějově

Basketbalisté Fio Banka Jindřichův Hradec ve včerejším zápase na prostějovské půdě poprvé v sezoně prohráli. V první lize mají ale stále ale na čele náskok.

https://www.flickr.com/photos/150276478@N03/34294599150

V Prostějově se hrál velmi vyrovnaný duel. Po první čtvrtině vedli domácí o dva body, po druhé zase Jindřichův Hradec o šest a po třetí znovu domácí a také o šest. Poslední čtvrtinu vyhráli Jihočeši jen o jeden bod a celkově tak prohráli 81:86.

Jindřichův Hradec tak poprvé prohrál v první lize až ve svém 20. zápase. Stále ale zůstává první a má na další týmy náskok. Příští pátek Hradec hostí Zlín (19:00).

Pro klubový web zápas hodnotil trenér Karel Forejt: „Každá série jednou končí. Nás to potkalo tady. Bohužel jsme si mysleli, že bychom mohli být konečně kompletní. To se nestalo – chyběl nám Zuzák se Šoulou. Snažili jsme se zapracovat nováčka Radka Farského. Dneska jsme neodehráli dobrý zápas. Udělali jsme spoustu chyb. Bohužel nejen v obraně, ale zároveň i útočné chyby – velmi zbytečný chyby. Nebyli jsme patřičně důrazní v podkošových zakončení. Prostějov šel vítězství naproti a zaslouženě ho vyhrál.“