Loading...
Fotbal

FOTO: Táborsko vyhrálo v derby s Pískem 3:0

Desáté přípravné utkání sehráli druholigoví fotbalisté FC MAS Táborsko na UMT v Písku s místním třetiligovým FC. Po těsném prvním poločase rozhodlo Táborsko o výhře 3:0 dvěma góly v závěru.

Foto: Karolína Kabíčková, Písek - Táborsko 16.2.2019

První poločas začal dle předpokladu. Písečtí se k ohrožení branky Šimaněho dostali sporadicky. Za to Táborsko bylo aktivní. První branku utkání jsme viděli v jedenácté minutě, kdy si centrovaný míč z rohového kopu našel Navrátil a umístil hlavou míč za Tomova záda – 0:1. Po zbytek poločasu nás trápila produktivita.

Druhý poločas začal lépe Písek, který začal vystrkovat růžky a dostal se také k nepříjemným zakončením. Největší šance domácích skončila na tyči Němečkovi branky. Táborsko se po několikanásobném střídání spíše hledalo a už nebylo tak nebezpečné jako v prvním poločase. To změnil až závěr utkání. Domácí ve snaze o vyrovnání otevřeli obranu. Toho jsme dokázali využít díky Pavlu Pilíkovi, který se trefil dvakrát v rozmezí pěti minut na konečný stav 0:3.

Kádr před utkáním opustil Tomáš Pilík, který dostal zajímavější nabídku ze zahraničí. Naopak do týmu se přesunul Vojtěch Gebert z Českých Budějovic.

Hodnocení trenéra FC MAS Táborsko Petra Mikolandy: „Spokojeni můžeme být jen s prvními dvaceti minutami, kdy jsme hráli to co jsme chtěli. Řekli jsme si, že budeme hrát jednoduše a ne tak jako v Benešově. Měli jsme tři čtyři nadějné šance, kdy jsme netrefili branku a nebo je Toma vychytal. Zbytek zápasu byl hodně rozhádaný. Občas jsme si to zbytečně moc sami komplikovali. V druhém poločase bylo moc doteků s míčem a domácí o to měli větší chuť. V utkání se chytli a začali hrát jednoduše a účelně. My jsme nedokázali v ten moment pořádně chytit a vzít zápas zpět pod svoje opratě. Ve chvíli kdy jsme zvýšili hlas a zjednodušili hru, tak jsme vstřelili dvě branky. Takže je vidět, když hrajeme jednoduše a účelně, tak hra má hlavu a patu. Když si pak naopak někteří hráči myslí, že se dá hrát v chůzi nebo moc komplikovaně, tak se nedá hrát ani proti třetiligovému celku.“

FC Písek – FC MAS Táborsko 0:3 (0:1)

Branky: 11. Navrátil, 87. Pilík, 90. Pilík. Rozhodčí: Matyš – Toucha, Žemlička.

FC Písek: Toma – Benetka, Vacovský, Vávra, Kulík, Held J., Pinc, Held M., Voráček, Hrachovec, Hanzlík. Náhradníci: Vojtíšek – Sigmund, Kasík, Presl, Běloušek, Pecka, Sedláček.

FC MAS Táborsko: Šiman (46. Němeček) – Navrátil (55. Zárybnický), Dressler, Kučera (46. Gebert), Pilík, Valenta (46. Frýdek), Musiol (65. Vandas), Klusák, Březina, Čermák (60. Ngimbi), Kopřiva (46. de Almeida).

Fotogalerie z utkání je ZDE. Autor foto: Karolína Kabíčková.