Loading...
Florbal

Štíři před play-off šetřili opory. Do čtvrtfinále si je vybralo Brno

Florbalisté FBC Štíři České Budějovice zakončili základní část první ligy vysokou porážkou 4:16 na půdě Chomutova. Trenéři nechali doma většinu opor a ozkoušeli mladé hráče. Po zápase proběhl výběr soupeřů pro play-off.

Dvojice pro play-off ve florbale nevznikají automaticky podle pořadí po základní části, ale nejlepší týmy soutěže si volí své soupeře v tzv. výběru. A Štíry, kteří skončili po základní části na osmém místě, si vybral FBŠ Hummel Hattrick Brno.

„Očekávali jsme, že si nás vybere Hattrick Brno. Je to hodně těžký soupeř. My už ale máme v sezoně splněno, zachránili jsme se, zatímco Hattrick bude pod tlakem, protože má za cíl postoupit do Superligy. V tom může být naše výhoda,“ uvedl prezident jihočeského celku Jiří Kratochvíl.

Jihomoravané skončili druzí o tři body za Black Angels a pyšní si nejlepší obranou soutěže. Ve 26 zápasech inkasovali 122 branek a 219 jich vstřelili. Štíři mají záporné skóre 157:170.

První dva zápasy se hrají v Brně. Začíná se v sobotu 2. března a pokračuje se v neděli. Na jihu Čech se bude hrát další víkend. Série se hraje na tři vítězné zápasy a Štíři budou outsideři. Brno má postupové ambice, Jihočeši ale mohou překvapit.

Další čtvrtfinálové dvojice play-off o postup do Superligy tvoří Black Angels – Exelsior Havířov, Chomutov – Ústí nad Labem a Karlovy Vary – Kladno.