Loading...
Fotbal

Hráči Dynama i Táborska v generálce remizovali. Ligu začnou o víkendu na hřištích soupeřů

Lídr druholigové tabulky – SK Dynamo České Budějovice – remizovalo bez branek na půdě Žižkova. Táborsko dalo jeden gól a rozešlo se smírně s Varnsdorfem. První jarní kolo prověří oba jihočeské celky. Budějovice hrají ve Vlašimi, Táborsko jede do Vítkovic.

Medulin Cup - 2. zápas. Autor: Aleš Strouha

Dynamo záměrně hrálo přípravu na půdě soupeře, protože ligu zahájí také venku. Žižkovu ale nedokázalo dát ani jednu branku. Pozitivem je návrat brankáře Jindřicha Staňka po zranění. „Žižkov se ukázal jako nepříjemný soupeř. Jak už to bývá, soupeř hodně bojoval a v důrazu byl velmi nepříjemný. Určitě nás mrzí, že jsme tam v prvním poločase měli nějaké možnosti, které jsme ale nedokázali proměnit. Jinak to byl spíše urputný boj a my jsme se hře soupeře přizpůsobili. Bez gólu se vyhrávat nedá, ale na druhou stranu jsem rád, že jsme také gól dnes nedostali,“ uvedl pro klubový web trenér David Horejš.

Táborsko gól sice dalo, ale i inkasovalo. A na neutrální nymburské půdě hrálo nerozhodně s Varnsdorfem. Jediný gól Jihočechů vstřelil ze standardní situace Adrián Čermák. „Generálka splnila naši představu. Měli jsme trošku problém s tím, že jsme byli poprvé na přírodním trávníku. Oba týmy hrály hrozně vůči svým gólmanům. Přihrávky „malé domů“ byly pro gólmany velmi nebezpečné. Byly z toho vlastně největší šance na obou stranách. Čermák vstřelil krásnou branku z pětatřiceti metrů. Na obou stranách bylo mnoho neproměněných šancí,“ uvedl k utkání trenér Táborska Petr Mikolanda.

Českobudějovické Dynamo čeká ostrý test na začátku jara. Vlašim je v tabulce na osmém místě a patří mezi těžké a nepříjemné soupeře. Zápas začne v neděli ve 14:30. O dvě a půl hodiny později nastoupí pod umělé osvětlení i Táborsko, které se pokusí vyrazit za záchranou na půdě Vítkovic, které jsou desáté.

Foto: Aleš Strouha