Loading...
Fotbal

Táborsko cílí na rychlý posun do středu tabulky. Sestup si v klubu nepřipouští

Dnes odpoledne připravili tiskovou konferenci před začátkem jarních odvet ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE po Dynamu i v druhém jihočeském klubu FC MAS Táborsko. Podle slov vedení klubu byl tým i přes odchody posílen.

Foto: Karolína Kabíčková

V zimní přípravě se A-týmem protočilo 37 hráčů. „Po selekci zůstalo 26 hráčů, z toho jsou tři gólmani. Počítáme, že někteří budou nastupovat v divizním béčku,“ uvedl k přípravě sportovní manažer Vojtěch Milko. Trenér Petr Mikolanda ho doplnil, že klub posílil do každé řady a se skladbou týmu je spokojený.

„Máme tři dobré brankáře a zatím ani oni neví, kdo v prvním jarním kole nastoupí,“ neodtajnil trenér jméno nové jedničky po odchodu Michala Tomy do Písku. V týmu jsou i mladí a nadějní odchovanci, kterým chce dát vedení prostor. „Prioritou ovšem zůstává záchrana soutěže.“

Generální manažer klubu Josef Holub se mimo jiné vyjádřil i k hrozbě sestupu: „Budeme rádi, když se zachráníme dřív než loni v předposledním kole. Máme velice kvalitní tým, hráči na střídačce jsou adekvátní. Neoslabili jsme a tým jsme posílili. Liga je ale hodně vyrovnaná, osm zápasů jsme prohráli o gól. Půjdeme zápas od zápasu.“

Tým se v rámci zimní přípravy díky svému povedenému účinkování na Tipsport Cupu dostal na finálový turnaj na Maltě. „Žádný fotbalista nemá rád zimní přípravu, ale bez ní to nejde. V lize jsou zahraniční soustředění běžná, ale u nás ne. Maltu jsme si užili, pro mladé kluky byla motivací. Vše tam bylo připravené a my se soustředili jen na fotbal. Nyní je před námi jasný cíl – záchrana,“ uvedl kapitán týmu Jakub Navrátil.

Zdroj: onlajny.com. Foto: Karolína Kabíčková