Loading...
! Multitéma !FlorbalHokej

Jihočechům sobotní play-off nešlo. Prohrál Motor, Štíři i Písek

Tři zápasy = tři porážky. Hokejisté Motoru prohráli v Chance lize s Havířovem, ve čtvrtfinále prohrál i o soutěž níž IHC Písek a florbalisté Štírů dostali výprask na půdě Brna.

PavKac_2_3_2019_play-off

Chance liga, čtvrtfinále:

ČEZ Motor České Budějovice – AZ RESIDOMO Havířov 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. O. Procházka (R. Veselý, Bořuta), 30. Kotala (F. Seman, Rašner), 60. Rašner (F. Seman). Rozhodčí: Wagner, Šindel – Zídek, Šiman. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváků: 6 255. Stav série: 1:1.

Motor nenavázal na první zápas a tentokrát dokonce nedal ani gól. Série se stěhuje do dalekého Havířova, kde se bude hrát v úterý a ve středu. Na jihu Čech se znovu rozehraje čtvrtfinálový souboj v pátek.

„Prohráli jsme zaslouženě. Nebylo nic, co by nám dalo šanci vyhrát. Jsem hrubě nespokojený s tím, co jsme dneska předvedli. Těžko říct, proč tomu tak bylo. Vyhráváš i prohráváš jako tým, jsme všichni na jedné lodi. Teď nás čeká dlouhá cesta do Havířova a tam dva těžké zápasy. Víc to nechci rozebírat, stejně tak se nechci bavit o sestavě na příští zápas. Včera jsem tady sice řekl, kdo bude dneska chytat, brankář ale není důvodem naší porážky,“ uvedl pro klubový web trenér Motoru Václav Prospal.

I. liga, čtvrtfinále:

Draci Šumperk – IHC Písek 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 5. Pokorný (Geweise, Romančík) 43. Drtil (Vorobjev) 44. Hroch (Antonov, Ostřanský) 46. Antonov (Ostřanský) 60. Ostřanský – 55. Sýbek (Hučko). Rozhodčí: Blaha – Kučera, Blažek. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Stav série: 1:0.

Písek dokázal hrát důstojnou roli dvě třetiny. Proti favoritovi ale nezvládl závěrečnou část a nakonec prohrál o čtyři branky. Další zápas se hraje v Písku. Fanoušci mohou na hokej vyrazit v pondělí. Hraje se od 18 hodin.

I. liga, čtvrtfinále:

FBŠ HUMMEL HATTRICK Brno – FBC Štíři České Budějovice 17:4 (5:1, 7:2, 5:1)

Branky Č. Budějovice: 7. Králík (Chvosta), 28. 7. Králík (Staněk), 40. Hanák (Havelka) 55. Malý (Procházka). Stav série: 1:0.

Florbalisté Českých Budějovic po prémiovém postupu do play-off dostali výprask na půdě favorizovaného Brna. Jihomoravané mají za cíl postup do Superligy a v zápase si počínali velmi suverénně. Dnes se hraje odveta. Na jih Čech se série stěhuje příští víkend.

Foto: Pavel Kacerovský