Loading...
Florbal

Štíři po debaklu zabrali a s favoritem prohráli se ctí. Čtvrtfinále se stěhuje na jih Čech

Po vysoké prohře 4:17 odehráli florbalisté FBC Štíři České Budějovice druhý zápas play-off první ligy na půdě Hattricku Brno v jiném stylu. O vítězství Jihomoravanů se definitivně rozhodlo až v závěru zápasu.

První duel Jihočeši vůbec nezvládli a odnesli si debakl 4:17. „V první zápase nás Brno jasně přehrálo. Vůbec jsme nebyli schopni reagovat na jejich křižné přihrávky a spoustu gólu jsme dostali prakticky do prázdné branky. Navíc v polovině utkání bylo prakticky rozhodnuto,“ uvedl k prvnímu utkání prezident Štírů Jiří Kratochvíl.

Nepovedený vstup do čtvrtfinále florbalové první ligy odčinili českobudějovičtí hráči ve druhém zápase. Po komplexně zlepšené hře prohráli na půdě favorita 0:4, když ještě pár minut před koncem třetí třetiny byl stav 0:2.

„V neděli jsme už s favoritem sehráli vyrovnanou partii, bohužel jsme měli smůlu v zakončení. Brno definitivně rozhodlo vlastně až dvě minuty před koncem, kdy už jsme museli hodně riskovat,“ dodal dále Kratochvíl.

Série se nyní stěhuje na jih Čech a ve sportovce se bude hrát v sobotu od 17:30. Další zápas je pak předběžně naplánován na neděli ve stejný čas.