Loading...
Futsal

ROZHOVOR: Vstup do VARTA futsal ligy je organizačně náročný. Co musí Dynamo splnit?

Futsalisté SK Dynamo PCO České Budějovice v případě postupu do nejvyšší soutěže potřebují zajistit několik faktorů, aby svaz akceptoval jejich působení v nejvyšší soutěži. O aktuální situaci hovoří kapitán týmu a člen vedení Radim Pouzar.

Předpokládejme, že postup po uplynulém kole vám již neunikne. Jste připraveni po organizační stránce na nejvyšší soutěž? Máte již zjištěno, co vás všechno bude čekat?
Ještě bych to nerad zakřiknul, ale je pravda, že vítězství ve druhé lize se nám po víkendu hodně přiblížilo. Věřím, že tolik nového zřejmě nebude a pokud ano, tak jsem si jist, že to s klukama zvládneme.

Povinností ligistů je mít dorostenecké týmy v kategoriích U17 a U19. Kde seženete hráče? Pomůže vám akademie Dynama?
I toto pro nás nové pravidlo věřím, že zajistíme. Počítáme s využitím klubové akademie Dynama České Budějovice, která by tak mohla v zimních měsících využít své hráče k zase jinému typu fotbalu. Jsem přesvědčený, že i futsal dokáže rozvíjet samotného hráče do velkého fotbalu.

Posílit bude chtít ale asi i A-tým. Do nejvyšší soutěže z uplynulé sezony postoupila Ostrava, která neposílila o žádného futsalistu, a má po 17 zápasech na chvostu tabulky jen tři body. To je asi dostatečné varování…
Nevím a ani neznám situaci a kvalitu hráčů v Ostravě, ale u nás jsem přesvědčený, že kádr by měl zůstat stejný. Jsme skvělá parta! Rozumíme si nejen na hřišti, ale i mimo něj. Oba faktory jsou hodně důležité.

Plánujete kvůli širší hráčské základně zřídit B-tým? Kdo za něj bude případně hrát a v jaké soutěži?
Myslím, že béčko zakládat nebudeme. Většina hráčů z okolí je hodně pracovně vytížena, navíc hrají velký fotbal. Hrát dvě dospělé soutěže by bylo hodně náročné.

V Českých Budějovicích je kapitola sama o sobě sportovní hala. Kde plánujete hrát nejvyšší soutěž, pokud by se nová městská sportovka nestavěla? Využijete současnou sportovní halu v centru nebo hala Lokotky, kde nyní hrajete, splňuje všechny ligové parametry – rozměry, zázemí, kapacita pro diváky, světelnost pro televizi…?
Sportovka by asi byla dobrá volba, ale my jsme v hale na Lokotce spokojeni. Splňuje všechny parametry a cítíme se zde opravdu doma. Tímto bych chtěl poděkovat celé tělovýchovné jednotě a zvláštně panu Vondrušovi, který nám vychází maximálně vstříc.

Zachováte současné herní termíny? Na neděli a začátky v 19 nebo 20 hodin si fanoušci rychle zvykli a chodí ve velkém počtu.
Termíny jsou určitě v jednání. Netuším, zda není úřední termín pátek. Ale rádi bychom zůstali u termínu neděle a čas 19:00.

Z finančního pohledu jste na nejvyšší soutěž připraveni? Je velký rozdíl v nákladech mezi druhou ligou a VARTA futsal ligou? Máte již příslib od hlavního sponzora, kterým je PCO, že bude v podpoře pokračovat?
Myslím si, že velký rozdíl to určitě nebude. Věřím, že budeme připraveni. Spojení PCO a Dynamo dává vysokou záruku, že soutěž po finanční stránce dokážeme zajistit.

Liga tuším vyžaduje i licencovaného trenéra. Probíhají již nějaká jednání na toto téma?
Trenér bude asi největší problém. (úsměv) Ale i tohle zvládneme.