Loading...
Basketbal

Jindřichův Hradec si vysokým vítězstvím pojistil první místo. Čeká ho poslední zápas

Basketbalisté Fio banka Jindřichův Hradec porazili o 55 bodů Orli Prostějov a zajistili si první místo v nadstavbové skupině. Poslední zápas hrají příští týden.

Duel s Prostějovem, který Jihočechy jako první letos dokázal porazit, byl od začátku jasnou záležitostí. Po první čtvrtině vedl Hradec o 20 bodů, v polovině zápasu pak o 44. Po 23 zápasech tak má Jindřichův Hradec nedostižný tříbodový náskok na druhé USK Praha B. Příští víkend zakončí Hradec nadstavbu na půdě pátého Zlína.

Basket Fio banka Jindřichův Hradec – BCM Orli Prostějov 119:64 (35:15, 70:26, 95:47)

Nejvíce bodující hráči: Zuzák 24, Stegbauer, Lipkins 20 – Borovka 24, Klepač 16. Rozhodčí: Vošahlík, Ulrych. Diváků: 420.

Sršni Písek ve skupině o 7. místo prohráli po velké dotahované v poslední čtvrtině s Pardubicemi o jeden bod 100:101 a situaci v tabulce tím hodně zkomplikovali. Zatím ještě drží průběžné sedmé místo, ale poslední kolo včetně dohrávek bude hodně zajímavé. Jihočeši hrají na půdě poslední Ostravy. Nejvíce bodů v zápase dal domácí Petr Šlechta – 37!

Sršni Písek – Synthesia Pardubice 100:101 (29:25 46:52 70:84

Nejvíce bodující hráči: Šlechta 37, Procházka 17 – Svoboda 26, Výcha 21. Rozhodčí: Kovačovič, Kejklíček. Diváků: 150.