Loading...
Basketbal

Co čeká Jindřichův Hradec a Písek po nadstavbové části? V cestě za postupem následuje čtvrtfinále

Poslední hrací kolo nadstavbové části mají před sebou oba jihočeské celky ve druhé nejvyšší basketbalové soutěži. Jaký program bude následovat pro Jindřichův Hradec a Písek?

https://www.flickr.com/photos/150276478@N03/34294599150

Hráči Fio banka Jindřichův Hradec mají po celou sezonu nejvyšší cíle a chtějí se vrátit do nejvyšší soutěže. Podle toho také vypadají jejich výsledky, které jsou dlouhodobě v první lize nejlepší. Hradec má již nyní jistotu prvního místa po nadstavbové části a do play-off půjde z nejvýhodnější pozice. Na svého soupeře si ale musí počkat.

V nadstavbové skupině C je Jindřichův Hradec jasně nejlepší a umístění první šestky je téměř jisté. Naopak ve druhé skupině D se hraje ještě o postup. Písek má po víkendovém kole nakročeno do čtvrtfinále, ale ještě musí zabojovat. Týmy pod ním mají o zápas méně. K jistotě postupu bez ohledu na ostatní celky tedy potřebuje v posledním kole vyhrát na půdě poslední Ostravy. Při shodě okolností může dojít ve čtvrtfinále první ligy na pikantní derby jindřichohradeckého favorita s píseckými bojovníky.

Čtvrtfinále první ligy začíná v pátek 29. března a do baráže o nejvyšší soutěž postoupí oba finalisté, kteří budou nejpozději známí 17. dubna. Čtvrtfinále se hraje na tři vítězné zápasy, semifinále pak pouze na dva. Pokud Jindřichův Hradec splní předsezonní cíle a postoupí do finální fáze sezony, rozehraje baráž jednokolovým turnajem na domácí půdě s nejhorším týmem nejvyšší soutěže a druhým finalistou 10. května.

Baráž by se celá odehrála na jihu Čech ve třech dnech – 10., 11. a 12. května. V případě, že by jeden z týmů do baráže nenastoupil, hrálo by se dvoukolově systémem doma – venku.

Foto: https://www.flickr.com/photos/150276478@N03/34294599150