Loading...
Florbal

Štíři čtvrtfinále nezvrátili a končí. Brnu doma podlehli 5:11

Konec sezony mají po prohře s Hattrickem Brno florbalisté FBC Štíři České Budějovice. I přes vypadnutí ve čtvrtfinále měli Jihočeši povedenou prémiovou sezonu v první lize.

Štíři byli nováčkem soutěže a jejich hlavní cíl byl jasný – záchrana první ligy. A to se Jihočechům povedlo ještě před koncem základní části. Nad plán dokázali postoupit do play-off, kde vypadli s Brnem, favoritem na postup do nejvyšší soutěže, hladce 0:3 na zápasy.

Ve třetím zápase, který se hrál na jihu Čech, prohráli Štíři 5:11. „Nezvládli jsme vstup do zápasu, tím bylo v podstatě o osudu zápasu rozhodnuto. Hattrick byl v celé sérii lepší a zaslouženě postupuje, gratulujeme,“ uvedl pro web ceskyflorbal.cz trenér Českých Budějovic Lukáš Malý.

„Pro nás i přes vyřazení se jedná o úspěšnou sezónu, když jsme už před měsícem splnili sezónní cíl. Získané zkušenosti zužitkujeme v dalších ročnících a budeme stále lepší. Teď si odpočineme a začneme se připravovat na další sezonu,“ dodal Malý.

FBC Štíři České Budějovice – Hattrick Brno 5:11 (2:5, 1:4, 2:2)

Branky domácí: 18. Bučok, 20. Bučok (Procházka), 37. Hanák (Kudláček), 54. Malý (Hejplík), 57. Kudláček (Froněk). Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváků: 242.