Loading...
Hokej

Motor i potřetí vynuloval Vsetín a má postupový mečbol

Pouze jeden zápas chybí hokejistům ČEZ Motor České Budějovice k postupu do vysněné baráže o extraligu. Vsetín ve třetím semifinálovém zápase porazil doma 2:0.

PavKac - hokej_kam_1_3_2019

Drama plné emocí přinesl třetí zápas série Motor – Vsetín. V utkání bylo několikrát vidět sporně řízené souboje a verdikty rozhodčích. Jihočeši dali podle mnohých regulérní branku ve druhé třetině, ale rozhodčí gól neuznali.

Až ve třetí části se tak vyprodaná Budvar aréna mohla radovat. Po souboji našel puk ve skrumáži Václav Karabáček, který se rychle a skvěle zorientoval a prostřelil brankáře Davida Gábu švihem do horního rohu – 1:0. Pojistku Jihočeši přidali v poslední minutě, kdy se téměř přes celé kluziště trefil do prázdné branky Miloslav Čermák – 2:0.

Čtvrtý duel začíná zítra opět na jihu Čech v 17:30. Pokud Motor vyhraje, postoupí do baráže o extraligu.

„Byli jsme si vědomi důležitosti prvního domácího zápasu v sérii. Každé utkání je důležité, ale po návratu ze Vsetína jsme chtěli dvě venkovní výhry potvrdit, což se podařilo. Je to dobré, máme další vítězství. A že jsme zatím neinkasovali? Je to kredit našich brankářů a celého týmu za to, jak zodpovědně hrají a plní všechny detaily. Tohle je týmový výkon a gólmani stojí vepředu všeho dění. Jsou za to, stejně jako celý mančaft, odměněni,“ uvedl pro klubový web trenér Motoru Václav Prospal.

Jiří Dopita, trenér VHK Vsetín, se na tiskovku nedostavil…

ČEZ Motor České Budějovice – VHK ROBE Vsetín 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 43. Karabáček (Z. Doležal, Babka), 60. Čermák. Rozhodčí: Kubičík, Micka – Luks, Zídek. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváků: 6 421 (vyprodáno). Stav série: 3:0.

České Budějovice: Kváča – Kutlák, Plášil, Pýcha, Pavlin, Vydarený, M. Jandus – M. Novák, Gilbert, Endál – Karabáček, Bradley, Z. Doležal – Čermák, R. Přikryl, Babka – Beránek, Dančišin, Heřman – Doktor

Vsetín: Gába – Mikuš, J. Drtina, Slováček, Teper, Frolo, Jeřábek, Hryciow – Theoret, Kucharczyk (A), Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Šilhavý, Březina – Karafiát, Pitule, Hořanský