Loading...
Hokej

Semifinále pokračuje na jihu Čech! Motor může oslavit postup do baráže

První a druhý zápas semifinále Chance ligy zvládli hráči Motoru na ledě VHK ROBE Vsetín skvěle a vedou v sérii 2:0. Třetí a čtvrtý duel se odehraje ve vyprodané Budvar aréně. Pokud Jihočeši dokáží doma vybojovat dvě výhry, oslaví postup do baráže o extraligu. Hraje se v úterý a ve středu od 17:30. Utkání můžete sledovat na Hokejka TV.

PavKAc_hokej_ctvrt_10_3_2019

Vývoj semifinále

Po dramatické řežbě ve čtvrtfinále s Havířovem nastoupili hráči Motoru na vsetínský led ve zcela jiném rozpoložení. Sice se potvrdily prognózy o vyrovnané bitvě, ale v efektivitě byli Jihočeši výrazně lepší. V obou utkáních dokázali Vsetín přestřílet a hlavně mu nedovolili vstřelit ani jeden gól! Motor vynuloval všechny vsetínské střelce a na jih Čech si přivezl velmi nadějné vedení v sérii 2:0.

První utkání po gólech Václava Karabáčka a Martina Nováka vyhrál Motor 2:0, druhé pak 6:0 (Doležal 2, Novák, Endál, Heřman, Kutlák). Semifinále ale bude pořád velmi dramatické! Z tábora Českých Budějovic si pochopitelně nikdo nepřeje zaváhání, ale pokud by Vsetín dokázal v Budvar aréně dvakrát uspět, získal by zpět výhodu domácího stadionu pro případný vyrovnaný stav série a rozhodující sedmý zápas.

Třetí utkání mezi Motorem a Valachy je na programu v úterý od 17:30 a i když trenéři nechtějí prozrazovat taktické věci, dá se očekávat, že budou pokračovat ve střídání brankářů. V součtu je ale jedno, jestli bude chytat Petr Kváča nebo Jan Strmeň. Oba brankáři mají v play-off skvělou formu, což dokazují statistická čísla. Kváča má úspěšnost na hodnotě 94,50 %, Strmeň jen o málo nižší – 94,12 %. Čtvrté utkání začne opět v 17:30 o den později.

Vsetínský celek nastoupil do prvního semifinále s exbudějovickým brankářem Gábou, druhý zápas odchytal až do 53. minuty Šelepněv (poté šestém inkasovaném gólu a drobném zranění střídal). Nastává tedy otázka, který z brankářů se postaví do branky ve třetím zápase…


 

Semifinále, 3. a 4. zápas

 

ČEZ Motor České Budějovice

VHK ROBE Vsetín

Úterý 18. března (17:30) a středa 19. března (17:30), Budvar aréna


Pohled do statistik

Tomáš Plekanec. Proč zde zmiňujeme zrovna tohoto dříče Kladna? Bývalý výborný hráč NHL táhne svůj tým v play-off a zatím zaznamenal 10 kanadských bodů za tři góly a sedm asistencí. Ve statistikách play-off je na čele soutěže, ale není sám! Obklopují ho dva bojovníci Motoru – Zdeněk Doležal (6+4) a Václav Karabáček (3+7). Z pátého místa útočí na nejlepší navíc Cody Bradley (2+7). Oproti čtvrtfinále se chytili i další hráči Motoru. Hodně produktivní je stále i obránce Zdeněk Kutlák (1+6) a chytil se i tahoun ze základní části Martin Novák (4+2).

V týmových statistikách je Motor ze všech semifinalistů jasně nejlepší v procentuální úspěšnosti ubráněných oslabení, kde je na vysoké hodnotě 91,67 %. Vsetín je naopak nejhorší – 65,71 %. I v přesilovkách se začalo českobudějovickému týmu dařit. Po Prostějovu a Kladnu má třetí nejlepší statistiky. Více zajímavostí v řeči čísel je na konci článku v grafické podobě.

Předzápasové okénko Aleše Tottera:

„Jsme teprve v polovině cesty do baráže. Věřím, že průběžný stav a vyprodaná Budvar aréna nám dodá sebevědomí, abychom první domácí zápas série odehráli lépe než poslední dva s Havířovem. Vsetínu jistě pomohou dva dny volna a v úterý přijedou velice dobře připraveni. Musíme zůstat pokorní a pořád pracovat na detailech. Můžeme udělat další důležitý krok a úterý může být klíčové utkání.“

 

Zdroj: hcmotor.cz