Loading...
Volejbal

Volejbalisté zahajují čtvrtfinále. První zápas s Ústím začíná v 17 hodin

Volejbalisté VK Jihostroj České Budějovice dnes večer začnou své boje v play-off. Jihočeši mají vysoké cíle a Ústí nad Labem je v této sérii outsider. Hraje se na tři vítězné zápasy.

Foto: volejbalcb.cz (19_3_2019)

České Budějovice vstupují do play-off jako vítěz základní části. Ústí nad Labem (po základní části na 10. místě) muselo absolvovat předkolo play-off a trochu překvapivě vyřadilo sedmou Příbram 2:1 na zápasy.

„Ústí se probojovalo do play-off po obrovském boji s Příbramí, kdy bylo chvíli i na pokraji vyřazení. Takže očekávám, že budou hrát v té euforii z posledního zápasu. To znamená bez zábran a s velikým riskem. Náš úkol je se s touto hrou co nejlíp vypořádat a dostat Ústí pod tlak servisem a následnou obranou,“ uvedl pro cvf.cz trenér Jihostroje René Dvořák.

Pro cvf.cz se ke čtvrtfinále vyjádřil i manažer Ústí nad Labem Miroslav Přikryl: „S Jihostrojem máme v letošní sezóně asi nejtragičtější výsledkovou bilanci a je to pro nás nejmíň chtěný soupeř. Kvalita Jihostroje je již v letošní sezóně potvrzena ziskem Českého poháru.“

Jihočeši vstupují právě po zisku poháru do play-off jako TOP tým a jeden z favoritů na zisk titulu. Uspějí Jihočeši ve velké konkurenci Liberce, Karlovarska, Ostravy či Kladna?

Rozpis čtvrtfinále:

19. březen: VK České Budějovice – Ústí nad Labem 17:00
22. březen: Ústí nad Labem – České Budějovice 18:00
25. březen: České Budějovice – Ústí nad Labem 18:00
28. březen: Ústí nad Labem – České Budějovice 18:00 (případný 4. zápas)
31. březen: České Budějovice – Ústí nad Labem 18:00 (případný 5. zápas)

Případné semifinále pro Jihostroj začne 3. dubna.

Foto: volejbalcb.cz