Loading...
Hokej

O titul jihočeského mistra rozhodne třetí zápas. Série Veselí – J. Hradec je vyrovnaná. A jak je to dále s baráží o II. ligu?

Hokejisté HC Vajgar Jindřichův Hradec dokázali v domácím prostředí srovnat stav finálové série Krajské ligy s TJ Loko Veselí nad Lužnicí. O jihočeském mistrovi rozhodne třetí zápas, který se odehraje v sobotu 23. března.

První zápas finále vyhráli po velkém boji na domácím ledě hráči Veselí nad Lužnicí 2:1, odvetu pak zvládli jindřichohradečtí hokejisté v poměru 6:3. Rozhodující zápas se s nejvyšší pravděpodobností odehraje tuto sobotu (čas upřesníme v páteční rubrice Kam za sportem).

Vítěz Krajské ligy si získá právo bojovat dále o postup do třetí nejvyšší soutěže. Hokejový svaz ale systém baráže zveřejní až po odehrání krajských soutěží…

„Krajské svazy mají povinnost nahlásit do 24. března své vítěze krajských lig mužů s tím, zda má pak vítězný klub zájem hrát o postup do II. ligy. Až na základě počtu přihlášených klubů se připraví systém kvalifikace, ze kterého mají právo postupů dva kluby,“ vysvětlil sekretář jihočeského svazu Luděk Pavelka.

„Informaci ohledně případné účasti v baráži zatím nevíme. Soustředíme se na sobotní třetí finále. Potom se rozhodneme, co dál,“ uvedl na dotaz Jihočeského sportu předseda Loko Veselí Tomáš Chlaň. Vyjádření jindřichohradeckého celku se zjistit zatím nepodařilo.

Po skončení finále budeme aktuální stav vítěze soutěže znovu zjišťovat.