Loading...
Futsal

OHLAS: Jsme rádi, že jsme mohli postup oslavit před domácími fanoušky, říká kapitán Dynama Pouzar

Po páteční výhře 7:2 nad Mladou Boleslaví mají futsalisté SK Dynamo PCO České Budějovice jistotu postupu do nejvyšší soutěže – VARTA futsal ligy. Jihočechy čeká dále superpohár.

Superpohár se hraje s nejlepším týmem skupiny Východ (Dynamo vyhrálo druhou ligu – skupinu Západ). Přesný termín bude upřesněn, ale hrát se bude v Českých Budějovicích. „Termín vychází za 14 dní,“ řekl po zápase kapitán Dynama Radim Pouzar, který po celou sezonu patřil k lídrům týmu.

Dynamo mělo s Boleslaví velké starosti zejména v prvním poločase, který vyhrálo těsně 2:1. Na druhý gól Budějovic z „desítky“ se podívejte ve videu níže…


Jihočeši potřebovali jakoukoliv výhru, aby před posledním kolem měli jistotu postupu. Druhé Kladno má totiž o tři body méně a navíc horší vzájemné zápasy. „Jsme moc rádi, že jsme zpečetili postup na první pokus. Chtěli jsme slavit doma s našimi fanoušky. Skvělou sezonu zakončíme Superpohárem v domácím prostředí,“ dodal po závěrečném hvizdu kapitán Radim Pouzar.

Dynamo uspělo i bez mladých tahounů Jasanského a Radoucha. Naopak po dlouhé době hrál bývalý nejlepší kanonýr Gambrinus ligy Luboš Pecka.