Loading...
Hokej

Kvalifikace o II. ligu zná dvojice. Jindřichův Hradec se o postup utká s dalekým Českým Těšínem

Hokejisté HC Vajgar Jindřichův Hradec se po parádní jízdě v play-off utkají ve dvojzápase o postup do třetí nejvyšší soutěže s HC Wolves Český Těšín. Začíná se o víkendu.

ctwolves_cz_Martin_Antalec_27_3_2019

Český Těšín vyhrál Krajský přebor ve Slezsku a Jihočeši tak o postup do II. ligy musí absolvovat dalekou cestu přes celou republiku až k Ostravě. Do pla-off šel Těšín ze třetího místa a postupně vyřadil ve čtvrtfinále HC Frýdek-Místek na zápasy 2:0 (7:6 a 5:4), v semifinále pak Studénku 2:0 (5:0 a 4:1) a ve finále Karvinou 3:0 (7:3, 3:2p a 4:2).

Klub, který muže do soutěže přihlásil do dlouhých 50 letech v roce 2016, vyhrál krajskou soutěž po třech sezonách. A táhl je k tomu vyprodaný malý stadion, kam se vejde 500 diváků. Fanoušci v Českém Těšíně si umí hokej užívat a na Jindřichův Hradec čeká na malebném stadionku bouřlivá atmosféra.

Těšín se v brance bude spoléhat na jednoho z dvojice Erik Gabler nebo Matěj Loubal. Oba odehráli v sezoně přes 20 zápasů a mají vysoké procento úspěšnosti – 90,50 % (Gabler) a 92,90 % (Loubal). Největším tahounem týmu je Jakub Voznica, který získal 43 bodů za 20 gólů a 23 asistencí. Druhým nejproduktivnějším hráčem je hrající prezident klubu Petr Malíř. Ten ve 29 zápasech nasbíral 42 bodů (15+27). Trenérem týmu je bývalý obránce a mimo jiné hráč AZ Havířov Jaroslav Bariš .

Jindřichův Hradec dokázal vyhrát jihočeskou Krajskou ligu po parádní jízdě v play-off, kde vyřadil všechny favority. Do nadstavby totiž Vajgar vstupoval až z osmé pozice.

Kvalifikace o II. ligu začne v sobotu 30. března na ledě Českého Těšína. Hrát se bude od 19 hodin. Odveta je předběžně na programu o týden později na jihu Čech (sobota 6. dubna).

Do druhé ligy postoupí vítěz této minisérie. Třetí nejvyšší soutěž přijme pro příští ročník hned dva nováčky. Ten druhý vzejde z další části kvalifikace mezi HC Slovan Louny — BK Nová Paka.

Pokud bude stav série po dvou zápasech nerozhodný 1:1, mělo by podle zatím nepotvrzených informací o postupujícím rozhodnout prodloužení (3 na 3, 5 minut) nebo případně pak nájezdy. Hrálo by se ihned po utkání v J. Hradci.

Foto: Martin Antalec, ctwolves.cz