Loading...
Karate

V jednotlivcích karatisté ve Španělsku na evropskou medaili nedosáhli. Dnes nastoupí ženský tým

Mistrovství Evropy seniorů v karate hostí v letošním roce španělská Guadalajara. Z Českých Budějovic na turnaj vyrazila pětice z TJ Karate České Budějovice a jeden člen Fight Clubu.

Do Španělska z jihu Čech vyrazila šestka Adriana Crhonková, Dominik Mikula, Aneta Růžičková, Lucie Veithová a Tomáš Hermann (všichni TJ Karate) a Jiří Krych z Fight Clubu. První den mistrovství nastoupili ve svých váhových kategoriích všichni českobudějovičtí zástupci.

Z nich se nejvíce dařilo Adrianě Crhonkové, která v ženách do 50 kg vybojovala sedmé místo. Hermann vybojoval v nejtěžší váhovce nad 84 kg devátou pozici. Dominik Mikula prošel přes dvě kola, ale pak mu vystavil stopku reprezentant Belgie.

Zkušená Veithová prohrála ve druhém kole s Italkou, Růžičková nestačila hned v úvodu na zástupkyni Dánska. Krych bojoval v kategorii do 84 kg a ve druhém kole podlehl Švýcarovi. Turnaj pokračuje dnešními souboji v kumite týmech, do kterého zasáhnou i karatistky z TJ Karate.

Z celé české výpravy se první den turnaje nejvíce povedl Veronice Míškové z Brna, která v kata prošla až do bojů o bronz. Poslední souboj s tureckou reprezentantkou je v plánu na sobotu.

Foto: Facebook TJ Karate České Budějovice