Loading...
Hokej

Pardubice byly připravené a vyškolily Motor. Jihočeši musí v boji o extraligu přidat

První barážové utkání hokejisté ČEZ Motor České Budějovice nezvládli. Na pardubickém ledě prohráli s domácím Dynamem 1:4. Jedinou branku Motoru dal v poslední minutě zápasu Endál.

Kdo byl přímo v pardubické aréně a fandil domácímu týmu, odcházel po prvním barážovém kole spokojený. Domácí Dynamo Pardubice bylo v zápase jasně lepší a po zásluze vyhrálo o tři branky.

Pardubickému týmu pomohl sice šťastný gól v první minutě, kdy si přihrávku Hovorky srazil nechtěně do vlastní sítě Karabáček, ale jinak to byl ze strany hostujícího týmu slabý výkon. Trenéři „Tesly“ měli hru Českých Budějovic pečlivě nastudovanou a na ledě to bylo znát.

Dynamo zápas po celý průběh v pohodě kontrolovalo a potěšilo slušně zaplněnou halu. Domácí sice ohlásili návštěvu přes 9 000 diváků, ale počet volných sedaček odpovídal spíše číslu kolem 6 500 – 7 000…

Za Motor byli nejvíce vidět Bradley, Vydarený a Endál. Dostat se do tempa se ale bohužel celému Motoru nepovedlo. První zápas z dvanácti Jihočeši ztratili. Druhou šanci budou mít v neděli, kdy na vlastním ledě přivítají Chomutov. Ten doma v prvním kole porazil Kladno s Jágrem i Plekancem.

HC Dynamo Pardubice – ČEZ Motor České Budějovice 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. Hovorka (Rolinek, Mandát), 16. Schaus (Rolinek), 49. Perret (Budík, Marosz), 57. Perret (Kloz) – 60. Endál (Čermák, Vydarený). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Rozhodčí: Bejček, Hejduk – Brejcha, Jelínek. Diváků: 9 106.

Pardubice: Kacetl – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Zdráhal, Budík, Porseland – Sýkora, Ihnačák, Kratochvíl – Hovorka, Mandát, Rolinek – Horký, Poulíček, Machala – Kloz, Marosz, Perret

Č. Budějovice: Kváča – Jandus, Vydarený, Pavlin, Pýcha, Plášil, Kutlák – Heřman, Přikryl, Čermák – Doležal, Bradley, Karabáček – Endál, Gilbert, M. Novák – Babka, Doktor, Heřman