Loading...
Hokej

Motor prohrál s Kladnem 0:2. V baráži je poslední

Hokejisté ČEZ Motor České Budějovice nedokázali bodovat na ledě kladenských Rytířů, kde prohráli 0:2. V pátek hrají oba soupeři v Budvar aréně.

Už od prvního buly bylo zřejmé, že České Budějovice mají chuť a chtějí v zápase uspět. Padesát sekund po začátku dostaly přesilovku, která se vylepšila i do dvojnásobné výhody. Jihočeši ji ale nevyužili a přišel tak trest. Petr Kváča při zásahu vykopl branku, dostal dvě minuty a ANTONÍN MELKA střelou o spojnici poslal Rytíře v následné přesilovce do vedení. To Jihočechy na chvíli utavilo a Kladno se začalo dostávat do vyšších otáček. Ani Tomáš Redlich, ani Tomáš Plekanec se ale neprosadili a do kabin se tak šlo za stavu 0:1.

Druhá třetina žádné drama nepřinesla. Kladno Motor silně přehrávalo a Budějovice buď jen odhazovaly puky, nebo Petr Kváča zastavoval hru. Přesto se hosté dlouho bránili a to i za cenu bolesti, když se do cestě pověstné pumelici Říhy postavil Martin Beránek a sudí kvůli němu dokonce pozastavil hru. Nebylo to ale ničemu platné, ve druhé třetině se opět prosadilo pouze Kladno. BRENDON NASH využil dobré clony a čistě prostřelil od modré Kváču – 2:0. Antonín Melka mohl v závěru třetiny zaznamenat druhou branku, když dostal dobrou přihrávku od Plekance, ale Kváča už zbytek střel pochytal.

Ve třetí třetině se zápas už jen dohrával. Oba týmy se snažily o vstřelení branky, ale ani jeden v tom úspěšný nebyl. Velmi blízko byl na straně Kladna Jaromír Jágr, který trefil tyčku a na druhé straně Endál, který ale rozvlnil jen síťku zvenčí. Nakonec ani hra v šesti bez Kváči nepomohla a Rytíři tak získali první body do barážové tabulky.

Pořadí: 1. Pardubice 9 bodů, 2. Chomutov 4, 3. Kladno 3, 4. České Budějovice 2

Další zápas Kladno – Motor se hraje v Budvar aréně v pátek od 17:30.