Loading...
Hokej

Výkon Motoru na nejvyšší soutěž (zatím) nestačí. V tabulce je s odstupem poslední

Smutný pohled na tribuny, smutný pohled na dění na ledě. Hokejisté ČEZ Motor České Budějovice ve čtvrtém barážovém zápase prohráli s Kladnem 3:4 a v tabulce zůstávají poslední. Kladno s Jágrem i Plekancem bylo lepším celkem a posunulo se na druhé místo. Jihočeši dotahovali ztrátu o čtyři góly.

Pav_Kac_5_4_2019_vecer

Podobně jako v předchozích duelech neměli Jihočeši špatný vstup do zápasu. S Kladnem dostali k dispozici početní výhodu, ale do vyložené šance se nemohli dostat. Rytíři navíc zahrozili z přečíslení, které Motor ustál. Po návratu vyloučeného Jágra na led se pak hosté prosadili z dalšího střídání. Chybu domácího celku v rozehře potrestal z dalšího přečíslení Tomáš Redlich – 0:1.

O pár minut později se prosadila i legenda českého hokeje. Jágr vstřelil gól v 8. minutě švihem nad lapačku – 0:2. Na rozdíl tří gólů zvýšil znovu Redlich, který využil špatného pokrytí prostoru u tyčky od domácího brankáře.

A když dal za další dvě minuty čtvrtou branku André Lakos, přenechal Kváča své místo Strměňovi. Ve 28. minutě po souboji s Jágrem odkulhal do kabin obránce Pavlin a byla to další citelná ztráta domácího týmu.

Až ve 33. minutě dokázal Cikánka propálit Jakub Doktor a dal domácím naději. Tu umocnil na začátku třetí třetiny Lukáš Endál, který využil přesilovku – 2:4. Obrovskou šanci na další korekci výsledku měl Motor mezi 43. a 45. minutou, kdy hrál přesilovku 5 na 3. Jenže kontaktní gól trestuhodně domácí nepřidali. Po odlivu části fanoušků po druhé třetině se zvedla další hrst diváků.

Až deset sekund před koncem se trefil při hře bez brankáře Zdeněk Doležal. Více už ale České Budějovice nestihly.

Pokud v neděli zaváhají v dalším domácím utkání s Pardubicemi, bude bohužel pravděpodobně čas extralize znovu zamávat…

ČEZ Motor České Budějovice – Rytíři Kladno 3:4 (0:2, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 33. Doktor (Pýcha), 41. Endál (Gilbert, Jandus), 60. Doležal (Plášil) – 4. Redlich (Strnad, Říha), 8. Jágr (Plekanec), 26. Redlich (Strnad), 28. Lakos (Zikmund, Jágr). Rozhodčí: Hodek, Hribik – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváků: 6 421.

České Budějovice: Kváča (28. Strmeň) – Kutlák, Plášil, Pýcha, Pavlin, Vydarený, M. Jandus, Kachyňa – M. Novák, Gilbert, Endál – Karabáček, Babka, Z. Doležal – Čermák, R. Přikryl, Heřman – Šimánek, Dančišin, Doktor

Kladno: Cikánek – Kehar, J. Říha, Zajíc, Nash, P. Hořava, Lakos – Zikmund, Plekanec, Jágr – J. Strnad, Vampola, Redlich – Svedlund, Machač, Melka – Š. Bláha, T. Kaut, Hajný – Jelínek