Loading...
Futsal

Jihočeské Dynamo vyhrálo i bonusový Superpohár. Vysoké Mýto porazilo o čtyři góly

Futsalisté SK Dynamo PCO České Budějovice završili sezonu ve druhé lize vítězstvím v Superpoháru a stali se celkově nejlepším týmem z obou skupin druhých lig. Superpohár vyhráli 5:1.

Dynamo vstoupilo do Superpoháru tlakem a po necelých dvou minutách šlo do vedení po souhře Radoucha a střílejícího Radima Pouzara – 1:0. V 6. minutě se pak prosadil po krásné individuální akci a křížné střele do horního rohu i asistent první branky David Radouch – 2:0.

Hosté se navíc dostali pod tlak a měli brzo pět faulů. Za každý další by tak domácí kopali penaltu z 10 metrů. Vysoké Mýto, které patří mezi známá futsalová mužstva v Česku, ale těžkou situaci dokázalo ustát a navíc i v 16. minutě snížit po standardní situaci a střele Jakuba Gerčáka – 2:1.

Jmenovec známého brankáře pak vstřelil gól i ve druhé půli, ale bohužel pro hosty do vlastní branky, když nechtěně tečoval přihrávku Jasanského – 3:1.

Čtyři minuty před koncem rozhodl Superfinále střelou do prázdné branky David Radouch, který využil risku soupeře při hře s vysunutým brankářem – 4:1. V téže minutě dal ještě jeden gól domácích Ondřej Hačka, který propálil brankáře po rychlém protiútoku a přihrávce Hrice.

Dynamo se nyní může plně soustředit na přípravu na novou sezonu, kterou bude premiérově hrát v nejvyšší soutěži Varta futsal lize.

SK Dynamo PCO České Budějovice – 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto 5:1 (2:1)

Branky: 2. Pouzar (Radouch), 6. Radouch (Hric), 29. Jasanský (Radouch), 37. Radouch (Hric), 37. Hačka (Hric) – 16. Gerčák (Rosůlek)

České Budějovice: Jasenský – Peterek, Hric, Lengyel – Benát, Hačka, Pouzar, Hrbáč, Pecka – Jasanský, Radouch, Hrbáč

Vysoké Mýto: Špinar (Šimon) – Rosůlek, Jeníček – Vágner, Lipavský, Jiráský – Gerčák, Židik