Loading...
Fotbal

Dynamo vybojovalo gólem z penalty další tři body a vládne tabulce

Fotbalisté SK Dynamo České Budějovice mají za sebou další povedený víkend. Doma na Střeleckém ostrově porazili nepříjemné Pardubice 1:0 a v tabulce mají stálá na čele náskok sedmi bodů.

FB_skcb_7_4_2019

Jihočeši sice s Pardubicemi nepředvedli jeden z lepších výkonů sezony, ale hlavní je, že získali tři body. Největší zásluhu na tom měl úspěšný exekutor pokutového kopu – Ivo Táborský. Ten v 73. minutě poslal balon do protipohybu brankáře a potrestal tak faul na Nováka.

Trenér Dynama David Horejš pro klubový web po utkání řekl:  „Jsme moc rádi, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Potěšilo nás, že jsme i přetrhli neúspěšnou sérii s Pardubicemi. Měli jsme velkou šanci na začátku utkání, David Ledecký ale neproměnil. Zápas mohl vypadat jinak. Ale soupeř pak dobře bránil, v kompaktním bloku a těžko jsme se dostávali do šancí. Pardubice potvrdily to, že jsou nesmírně silné mužstvo. Rozhodla penalta a Ivo Táborský potvrdil, jak je nesmírně platný a zkušený. Vítězství je cenné, i když se nerodilo lehce.“

Dynamo je v tabulce s 50 body jasně první a na druhou Jihlavu má náskok sedmi bodů. Za týden hrají České Budějovice na hřišti dalekých Vítkovic, za 14 dní pak hostí v derby Táborsko.

SK Dynamo České Budějovice – FK Pardubice 1:0 (0:0)

Branka: 73. Táborský z penalty. Rozhodčí: Ginzel – Dobrovolný, Fišer. ŽK: 0:4. Diváků: 2 071.

Č. Budějovice: Staněk – Kladrubský, P. Novák, L. Havel, Helešic – Čavoš, Javorek – Martan (57. Táborský), Provod, Wermke (66. Šplíchal) – Ledecký (90+1. Brandner)

Pardubice: Letáček – Prosek, Piroch, Šejvl, T. Čelůstka – Jeřábek – A. Fousek, Tischler, P. Černý (75. Solil), Sokol (82. Kovář) – Mužík (82. Lee)

Foto: Facebook SK Dynamo České Budějovice