Loading...
Volejbal

ROZHOVOR: Jihostroj dnes zahajuje finále. Zaplněná sportovka uvidí drama s Libercem

Manažer volejbalového klubu VK Jihostroj České Budějovice – Robert Mifka – hovoří před startem finále extraligy. „Máme připravenou profesionální produkci a fanoušci se mohou těšit na špičkový volejbal.“

Co můžete říct o soupeři pro finále?
Duklu Liberec volejbalovým fanouškům asi netřeba představovat. Klub má každý rok ambice na titul a kádr je vždy poskládán z reprezentantů a dalších velmi kvalitních hráčů. Jsem přesvědčen, že se letos ve finále potkaly opravdu dva momentálně nejsilnější týmy. Věřím ale, že pokud zahrajeme soustředěně to, na co momentálně máme a co jsme předváděli i v dosavadním průběhu play off, dokážeme Liberec porazit. Můžeme se opřít o široký a kvalitní kádr, který funguje sportovně i lidsky a podává letos vyrovnané výkony.

Máte Liberec přečtený? Co na něj může platit?
Po taktické stránce družstvo skvěle připravují trenéři Dvořák a Skolka a určitě najdou na liberecké hráče recept, stejně jako se jim to povedlo proti Ostravě v semifinále. Podrobnosti o strategii ale nechci prozrazovat.

V pátek vás požene zaplněná hala…
S podporou našich skvělých fanoušků se cítíme hodně silní. Výhoda domácího prostředí je důležitá, ale finálová série je na druhou stranu ohromně psychicky náročná. Výhoda startu série na domácí palubovce se tak může velmi rychle proměnit v nervozitu a nejistotu, což doufám nebude náš případ. Jisté ale je, že finálová série bude důstojným vyvrcholením letošní extraligové sezony a fanoušci se rozhodně mají na co těšit!

Chystáte na finále něco nového? Na co se jinak mohou fanoušci těšit?
Především doufám, že na nejlepší volejbal, který je u nás momentálně k vidění. Po ročním medailovém půstu je tu opět šance na titul, navíc na jubilejní desátý a já věřím, že to samo o sobě je pro naše fanoušky největším lákadlem. Samozřejmě chystáme zajímavý program i v průběhu zápasu a o přikrmení atmosféry se bude starat profesionální produkce. Náš fanklub také chystá na 23. dubna a i na případné čtvrté utkání 1. května hromadný výjezd do Liberce. Kdo by měl zájem vyrazit, více informací najde u nás na webu a facebooku. Co se týká vstupenek, mohou si je naši fanoušci pořídit s předstihem přímo na našem webu nebo na portálu CB System. V den zápasu budou navíc pokladny otevřené už dvě hodiny před začátkem utkání.

Nyní bez ohledu na výsledek – jak to vypadá aktuálně s evropskými poháry pro další sezonu?
Pokud nepřihlížíme k výsledku finálové série, máme už teď, díky vítězství v Českém poháru, nárok startovat v prestižním poháru CEV, kterého se účastní špičkové evropské kluby. V případě zisku mistrovského titulu bychom měli mít možnost účasti přímo v hlavní fázi Ligy mistrů, tedy nejvyšší evropské soutěži. Nebudeme ale předbíhat.