Loading...
Fotbal

Dynamo na vítěznou šňůru navléklo další korálek. Už dvanáctý

Českobudějovické Dynamo po udřeném jednobrankovém vítězství nad Sokolem natahuje šňůru výher na číslo dvanáct. Stejný počet bodů Jihočechům zajišťuje ligové prvenství před druhou Jihlavou a přímý postup mezi českou fotbalovou elitu mají již na dosah kopačky.

Utkání započalo v opatrném tempu a první minuty hry přinesly spíše sporadické šance bez většího nebezpečí. Vážností však zaváněl Martanův pokus ze slibné vzdálenosti, jenomže sám exekutor nezamířil přesně a míč letěl na brankou hostujícího mužstva. To až závěr první půlhodiny hry přinesl gólové vyjádření.  Peter Grajciar vzal po dobrém uvolnění všechnu zodpovědnost na sebe, opřel se do balónu a ten uklidil přesně k tyči Dvořákovy branky. V tuto chvíli se obraz hry výrazně změnil a zejména sokolovský Hlavatý měl dobré příležitosti k vyrovnání skóre. K jeho smůle ale nejprve trefil síť domácí branky pouze z boku a těsně před poločasovým hvizdem nedokázal zamířit mezi Staňkovy tři tyče.

Druhá polovina zápasu už byla pro oko fanouška přívětivější a hostující Hlavatý opět ukázal, že má po gólu hlad. Tentokrát mu však stopku vystavil gólman Staněk, jenž odmítl inkasovat i z následujícího rohového kopu a musel se znovu činit. Sokolov se tak urputně snažil vyvinout si tlak, až se sami dohnali k chybě, která je mohla definitivně stát zápas. Ku brance uháněl v individuální akci Ledecký a ačkoliv byl dostižen a k zemi důrazně poslán Ševčíkem, sudí Královec odmítl zákrok posoudit jako nedovolený. Skóre se neměnilo ani po dalších pokusech a tak hosty stále zužovalo pouze jednogólové manko. K jeho odčinění se snažili zejména vzdušně posílanými balóny do budějovické šestnáctky, úspěchu se ale nedočkali. Co nesebral jistý Staněk, s tím si poradila domácí obrana. Do statistik utkání se už žádná vstřelená branka nezapsala a lídr soutěže si tak stejnou cestou jde napříč svému cíli.

SK Dynamo České Budějovica – FK Baník Sokolov 1:0 (1:0)

Branka: 30. Grajciar. Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Moláček. ŽK: bez karet.  Diváků: 2176.

SK Dynamo Č. Budějovice: Staněk – Kladrubský (C), L. Havel, P. Novák, Helešic – Čavoš, Javorek – Martan (90. Brandner), Grajciar (63. Havelka), Provod – Ledecký (89. Táborský). 
Náhradníci: Křížek – Fišl, Táborský, Wermke, Řezáč, Brandner, Havelka.

FK Baník Sokolov: Jakub Dvořák I. – Mejdr (80. Kosak), A. Čihák, O. Ševčík, Jakub Dvořák II. – Machek – Štípek, Glaser (C), Hlavatý, Dan. Novák (73. Beránek) – Vávra (39. Liener). 
Náhradníci: Belaň – Mišůn, Beránek, Kosak, Martin Holek, Liener, Ruml.

Foto: Facebook SK Dynamo České Budějovice