Loading...
Bojové sporty

ROZHOVOR: Boxer Popovič potřetí ovládl mistrovství. Čeká ho Evropa

David Popovič z PERUN Boxing CLUB České Budějovice vyhrál třetí titul českého šampiona kadetů v supertěžké váze. Ambice nyní směřuje na turnaje v cizině.

Na šampionát jste jel s nejvyššími ambicemi, že? Jaká byla síla soupeřů?
Ano. S trenérem Tomášem Dubským jsme měli ambice vyhrát a získat třetí titul v řadě. Jsem rád, že je to za mnou, protože síla soupeřů byla vysoká. Neměl jsem před turnajem moc zápasů a bylo to znát. Kvalita ostatních mě možná i trochu zaskočila.

Na turnaji jste musel absolvovat dva zápasy. V semifinále jste zažil ale nepříjemné věci. Popište, o co šlo…
V semifinále jsem dostal nepovolený úder do temene a zatmělo se mi. Nějak jsem ale první kolo doboxoval. Ve druhém kole pak soupeře diskvalifikovali, protože dával pořád nepovolené údery. Po zápase jsem jel do nemocnice, kde mi kontrolovali hlavu. Naštěstí vše bylo v pořádku, ale bylo mi hrozně zle a nechtěl sem pokračovat. Do druhého dne jsem se z toho tak nějak vyspal a nakonec do finále nastoupil i přes bolest hlavy.

A nakonec ho vyhrál. Musel jste ale porazit skoro dvoumetrového bijce Kočího.
Filip Kočí váží 103 kilo a jeho bilance byla devět výher z 10 zápasů. Toho jsem se ale nebál a od prvního kola jsem jasně dominoval. Když to řeknu natvrdo, tak jsem mu rozmlátil nos. Krev jsem cítil až na zádech, kde mi ji doktor musel otírat. Můj výkon byl skvělý, ale pochválit musím i soupeře. Vyhrál jsem všechna tři kola.Dá se říct, že to byl váš nejtěžší zápas dosavadní kariéry boxera?
Určitě ne, můj nejtěžší zápas byl rozhodně v sousedním Rakousku s ruským muslimem, kde jsem nebyl připraven a tak jsem zklamal. A právě to mě nakoplo a namotivoval jsem se na republikový šampionát.

MČR kadetů bylo vaším vrcholem roku 2019?
Ano, ale myslím, že mým vrcholem budou vyhrané turnaje v jiných zemích.

Byl turnaj postupový na mezinárodní úroveň? Kam jste postoupil a s jakými cíli tam pojedete?
Ano. Vítězstvím jsem se vrátil znovu do reprezentace, kde jsem už tři roky a za měsíc mě nejspíš čeká mistrovství Evropy. Pokud by se tam povedla medaile, bylo by to hodně prestižní. Jinak budu mít až do konce roku ještě plno turnajů.

Foto: facebook Davida Popoviče