Loading...
Fotbal

Kanonýr Lafata zraněn! Obránce Hluboké mu způsobil frakturu

Do fotbalového důchodu ještě odmítal odejít. Svou kariéru se proto David Lafata rozhodl prodloužit v krajském přeboru. V týmu Olešníka je důležitou oporou a podmanil si také celou soutěž, v níž je nejlepším střelcem. Nyní si však nedobrovolně odpočine po zákroku, který jej po krátké době vykázal ze hřiště a dokud zlomenou nedoléčí, Olešník se bude muset obejít bez jeho služeb.

Utkání to bylo velmi specifické. Fotbalisté Olešníka už jsou jasným mistrem soutěže a dohrávají ji spíše z povinnosti. To Hluboká nad Vltavou má jen posledních pár kol na to, aby si vydobyla setrvání v přeboru a nemusela se bát sestupu. Proto nikdo z hlubockých nesměl brát průběh duelu na lehkou váhu a to se velice rychle odrazilo na inkriminované situaci.

Běžela teprve jedenáctá minuta a Olešník postupoval kupředu. David Lafata převzal rozehrávku od vlastního gólmana a navázal na sebe pozornost soupeře. Ten jej atakoval. První zákrok bývalý reprezentant ještě ustál a byla mu nabídnuta výhoda. Poté ale zasáhl Karel Jonáš a neštěstí bylo na světě. Ve svém skluzu netrefil balón, zato pod nohy Lafatovi zajel neomylně. Už na první pohled bylo patrné, že situace nevěstí nic dobrého. Faulovaný se sice snažil postavit, jenomže se s bolestivou grimasou poroučel opět k zemi a ze hřiště musel být odnesen na nosítkách. Kartu od rozhodčího Jonáš neobdržel, zatímco největší opora Olešníka putovala do nemocnice k podrobnému vyšetření.

Lékař neúprosně diagnostikoval frakturu lýtkové kosti a to pro Lafatu znamená jediné. Několik týdnů si do míče nekopne. Otázkou je, zda se na fotbalové trávníky ještě někdy vrátí. Jisté je ale jediné. V aktuálním ročníku už svému klubu fyzicky nepomůže.

Foto: gol.cz