Loading...
Badminton

Krumlovský badminton na turnaji v Praze sklidil úspěch v podobě dvou pátých míst

Dvojnásobné českokrumlovské zastoupení měl v Praze na celostátním turnaji jednotlivců Grand Prix klub SKB. V kategorii A mladších juniorů se Jihočeši neukázali vůbec špatně a z hlavního města přivezli dvě pátá místa.

O slušné výkony a velice slibná umístění se v české metropoli zasloužili Linda Šmikmátorová společně s Adamem Ječmínkem. Přední umístění, zejména medailové pozice, byla sice nad jejich síly, ovšem dobré počiny se Lindě a Adamovi upřít nedají. Velice pěkná konečná pátá místa jsou toho jasným důkazem.

Do čtyřhry nastoupila Šmikmátorová po boku Dejlové z Klimkovic. Dvojici Stará / Tvrdíková děvčata sice potrápila, dokázala uhrát ve svůj prospěch jednu sadu, ovšem kýžený postup do semifinále připadl soupeřkám. Po vyrovnaných výsledcích 19:21, 21:14 a 15:21 si tak o další působení v průběžném pavoukovi řekla Stará s Tvrdíkovou.

A podobně dramatické čtvrtfinále zažil i Ječmínek. Ten po boku rychnovského Kaliny nevyhrál ani jeden set, ovšem oba tato dvojice ztratila nejtěsnějším možným skórem a to 19:21 a 22:24. Postup do nejlepší čtyřky tak po nelehkém boji získalo duo Fürst / Nejedlý.