Loading...
Ostatní

FOTO: Česko v Ledenicích remizovalo s Argentinou 3:3

Softbalová reprezentace v generálce na domácí mistrovství světa remizovala v Ledenicích se silnou reprezentací Argentiny 3:3. Zápas se nedohrál pro tmu a špatné počasí.

Česko touží na prvním mistrovství světa v Evropě uspět a kromě postupu do play-off chce navíc zaútočit i na historické umístění. Doposud skončila reprezentace nejlépe šestá. V generálce na turnaj, který se hraje od příštího týdne v Praze a Havlíčkově Brodě, remizovali Češi se silnou Argentinou 3:3. Argentinci nastoupili i s exledenickým hráčem Fede Ederem a její jádro tvoří mistři světa z juniorského šampionátu, kteří dorostli do dospělých.

Fotogalerie z utkání je ZDE.

ROZHOVOR: Cílem mistrovství je historické umístění

V pořadí druhý zápas s Argentinou se odehrál na ledenickém hřišti. Lépe do něj vstoupil jihoamerický celek, který se dostal do vedení 3:1. Poté se však do míče opřel Marek Malý, jehož pokus skončil až za plotem a stáhl dva body. Výsledkem 3:3 toto utkání taky skončilo. Jak ho hodnotí hlavní trenér mužů Tomáš Kusý? A co čeká národní tým ještě před startem šampionátu?

Tak jak byste zhodnotil toto utkání, přece jen jste s Argentinou remizovali 3:3…
Já jsem hrozně rád, že jsem dnes trochu zvedli ten náš výkon v útoku. Určitě se dá říct, že jsme sehráli relativně vyrovnané utkání, u kterého je škoda, že se nedohrálo (z důvodu velké tmy a následného silného deště byl zápas ukončen po pěti odehraných směnách pozn. red.). Jsem rád, že po včerejším utkání, ve kterém jsme prohráli 0:7, jsme dokázali zahrát lépe.

Splnily zápasy Vaše očekávání?
Vždyť Argentina má jeden z nejlepších týmů na světě… Já si dokonce myslím, že Argentina letos udělá nějakou medaili, jelikož mi přijde, že jdou hodně nahoru. Jsem rád, že s nimi můžeme sehrát přípravné zápasy. Máme za sebou dva, myslím, že jich máme celkem před sebou pět. Jsem tedy rád, že můžeme stát proti takto kvalitním nadhazovačům, z nichž se většina může klidně vejít do první desítky. Pro nás rozhodně super možnost.

Co vám tyto duely ukázaly?
To je zatím hodně těžká otázka. Přišlo mi, že v prvním zápase jsme byli hodně zakřiknutí, zatímco dnes to bylo rozhodně lepší. Chceme se zlepšovat zápas od zápasu.

Jaký ještě budete mít program před startem mistrovství světa?
Zítra budeme mít volný den. Poté máme v plánu třídenní turnaj, kde bychom měli hrát sedm zápasů. Turnaj bude končit v pondělí. Úterý a středa máme volno, pak už bude začínat samotný šampionát.

A s jakými cíli do mistrovství půjdete?
Nejdříve chceme postoupit mezi nejlepší osmičku. Pak bychom se rádi pokusili o historický úspěch, takže získat páté místo. Pak uvidíme.

Zdroj rozhovoru: Denisa Józsová/softball.cz