Loading...
Fotbal

David Horejš: Příprava podle plánu, mrzí absence Lukáše Havla

Fotbalisté Dynama mají za sebou dva týdny přípravy na novou sezonu. Vedle náročných tréninků stihli odehrát tři zápasy a nyní se chystají na soustředění do Frymburku. Trenér David Horejš se vyjádřil k průběhu přípravy, k plánům na následující týdny a také situaci ohledně složení kádru pro nejvyšší soutěž.

skcb_cz_24_6_2019_horejs

Davide, jak hodnotíte přípravný zápas proti Vlašimi, který jste vyhráli 3:1?
Samozřejmě jsem rád, že jsme nad Vlašimí vyhráli. My jsme tento týden ještě hodně trénovali a někteří kluci toho měli plné zuby. V prvním poločase se toho dalo vytěžit určitě více. Nelze hráčům upřít snahu, ale ve finální fázi nám chyběla větší kvalita. Šance jsme tam měli, ale řešili jsme je ukvapeně. Ve druhém poločase hráli kluci s chutí, vedle tří gólů jsme trefili i dvakrát tyč, takže vzhledem k náročnému programu, kdy jsme tento týden odehráli dva zápasy a navíc jsme měli čtyřikrát dvoufázové tréninky, jsem byl v některých fázích s hrou spokojený.

Po patnácti letech se v dresu Dynama objevil Tomáš Sivok. Jak jste hodnotil jeho poločasový výkon?
Ten poločas zvládl velmi dobře. Dlouhou dobu nehrál a popravdě se mu ještě úplně nechtělo hrát, protože je s námi teprve týden. Přesto ale ukázal, jak platným hráčem by pro nás byl. Je na něm vidět obrovská zkušenost, dokáže podržet balon, přesně rozehrát. O jeho skvělé hře hlavou se není potřeba ani bavit. S jeho výkonem jsem byl maximálně spokojený. A to si myslím, že jeho výkony půjdou ještě nahoru, a proto bych si moc přál, aby tady u nás zůstal.

Jaká je situace okolo Tomáše Froňka, který s týmem očividně již není?
Tomáš Froněk už skončil. On měl i drobné zdravotní problémy a dohodli jsme se, že testování skončíme, abychom to zbytečně moc nenatahovali.

A jak budou vypadat další pohyby v týmu?
Začal s námi trénovat Jirka Kulhánek ze Sparty a k týmu se brzy připojí ještě jeden další hráč. Takže ta konkrence tady bude velmi slušná. V nejbližší době se budeme také rozhodovat, jak to bude s Ayongem. Rozhodnutí, zda zůstane, chceme ale nejdříve říci jemu.

V médiích se objevily informace o tom, že je zájem o brankáře Jindru Staňka..
Je pravda, že kolem Stana již nějakou dobu kluby krouží. Ale z pozice trenéra nedokážu říci, jestli na něj přišla konkrétní nabídka. To by byl spíše dotaz na vedení klubu. Já si mohu jen přát, aby Jindra u nás zůstal, protože je pro naší hru velmi důležitý.

Delší dobu s týmem není stoper Lukáš Havel. Co je důvodem?
To je věc, která mě hrozně moc mrzí. Lukáš Havel má bohužel podezření na klíšťovou encefalitudu a momentálně s námi netrénuje. My všichni věříme a doufáme, že se dá brzy dohromady a že se bude moci znovu připojit k týmu. Všichni mu přejeme brzké uzdravení.

Radost vám musí naopak dělat mladý stoper Maksym Tolavierov, který si na svůj věk (ročník 2000) počíná velmi dobře, že?
Maksym se za tu šanci, kterou od nás dostal, chytá, jak jen to jde. Musím říct, že na každém tréninku nekouká doleva ani doprava a i v zápasech maká na sto procent. Takto by to v případě mladého hráče mělo přesně vypadat. Je to mladý kluk, takže tam nějaké malé chybičky občas ve hře jsou, ale jinak v zápasech vypadá opravdu velmi dobře.

Nyní vás čeká sousteřdění ve Frymburce. Jak bude váš program následující týden tedy vypadat?
Ještě v pondělí dopoledne budeme trénovat na Složišti a pak už jedeme do Frymburku. Každý den máme dvoufázové tréninky, pouze ve středu si odskočíme do Čelákovic na zápas se Slavií. Ve Frymburku se budeme soustředit hlavně na herní stránku, máme před sebou ještě hodně práce. Všichni ale věříme, že se do startu ligy dobře na sezonu připravíme.

Jak zatím hodnotíte dosavadní průběh přípravy?
Určitě jsme spokojeni. Až na tu nepříjemnost okolo Lukáše Havla se nám zatím vyhýbají zranění, a to je důležité. Jak jsem již říkal, tento týden jsme hodně trénovali a někteří kluci budou asi unavení. Do startu ligy zbývají ještě tři týdny a všichni věříme tomu, že se dobře připravíme a že tým dobře poskládáme.

Foto: skcb.cz