Loading...
Fotbal

Dynamo zahajuje sezonu doma s Opavou. Hraje se od 16:30

Je to tady! Fotbalisté SK Dynamo České Budějovice po postupu do nejvyšší soutěže a letní přípravě hrají dnes odpoledne první zápas ve FORTUNA:LIZE. Soupeřem bude SFC Opava.

skcb_cz_16_5_2019

Opava jako loňský nováček soutěže uhájil ligovou příslušnost a cíle hrát mimo sestupové pozice má i letos. Stejně jako Dynamo, které v létě značně posílilo a do sezony vstupuje s optimismem. „Chci, abychom si ligy v Budějovicích vážili. Přeji si, aby hráči nechali na hřišti srdce. Na co to bude stačit, to uvidíme. Pokud necháme na hřišti všechno, mohlo by to stačit i třeba na desítku,“ řekl pro klubový web generální manažer Dynama Martin Vozábal.

Jisté je, že do hry nezasáhne zraněný útočník Ivan Schranz a zkušený bek Tomáš Sivok, který stále čeká na nabídku ze zahraničí. Zbytek kádru je k dispozici. „Až samotná sezona ukáže, jak na tom doopravdy jsme. V některých přípravných zápasech jsme si vedli velice dobře a můžeme být poměrně spokojeni. Věřím, že jsme dobře připraveni,“ řekl na předsezónní tiskové konferenci trenér A-týmu David Horejš, jehož citoval klubový web. Dále se vyjádřil i k letním změnám v kádru. „Věděli jsme, že musíme tým po postupu doplnit a posílit. Ještě bychom chtěli přivést jednoho hráče do ofenzivy, protože s Ayongem jsme se na podmínkách nedohodli. Jinak ale věřím, že hráči, kteří přišli, budou posilami. Nicméně je pravda, že v útoku máme nejmenší konkurenci, jiné posty máme zdvojené.“

Změny v kádru Dynama během letní pauzy:
Příchody:
Benjamin Čolič (Karviná, přestup), Filip Havelka (Sparta, hostování), Jiří Kulhánek (Sparta, hostování), Zinedin Mustedanagič (Sparta, hostování), Lukáš Provod (Plzeň, hostování), Ivan Schranz (Limassol, přestup), Maksym Talovierov (dorost, přeřazení).
Odchody:
Adrián Čermák (Zlaté Moravce, přestup), Daniel Fišl (ukončení smlouvy), Daniel Mareček (Sparta, konec hostování), Peter Grajciar (konec smlouvy), Roman Wermke (Sokolov, hostování).

Kádr Dynama pro podzimní část sezony 2019/20:
Brankáři: Zdeněk Křížek, Matěj Luksch, Jindřich Staněk.
Obránci: Benjamin Čolič, Lukáš Havel, Matěj Helešic, Jiří Kladrubský, Pavel Novák, Michal Řezáč, Maksym Talovierov.
Záložníci: Patrik Brandner, Patrik Čavoš, Filip Havelka, Petr Javorek, Jiří Kulhánek, Ladislav Martan, Matej Mršič, Zinedin Mustedanagič, Lukáš Provod, Martin Šplíchal.
Útočníci: David Ledecký, Ivan Schranz, Ivo Táborský.
Realizační tým: hlavní trenér: David Horejš, asistenti trenéra: Jiří Kohout a Jiří Lerch, trenér brankářů: Pavel Průša, kustod: Radomil Procházka ml., masér: Jakub Vogl, lékaři: Martin Scheichl, Martin Held a Karel Šustr.

Foto: skcb.cz